Nieudany weekend tarnowskich drużyn – dwa remisy, trzy porażki i odwołany mecz B-klasy

sport 1

Miniony weekend zdecydowanie nie należał do udanych dla tarnowskich drużyn piłki nożnej, których piłkarze występują w seniorskich rozgrywkach ligowych.

Żadna z drużyn nie odniosła zwycięstwa w swoich meczach.

Trzecioligowa Unia Tarnów przegrała 2:1 mecz z drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dla 'Jaskółek’ była to już 10. porażka w obecnym sezonie. W najbliższym ligowym spotkaniu podejmą Świdniczankę Świdnik – zespół z 15. miejsca tabeli III ligi.

Metal Tarnów w weekend utracił pozycję wicelidera V ligi, przegrywając 2:1 spotkanie z Okocimskim KS Brzesko. Metal, mający obecnie 22 punkty, traci 8 punktów do lidera, którym jest właśnie drużyna z Brzeska.

Piłkarze Tarnovii zdobyli pierwszy punkt w tym sezonie, remisując 4:4 z LKS-em Szaflary. W tej chwili, Tarnovia pozostaje na ostatnim miejscu tabeli V ligi.

Remisem zakończył się także mecz rezerw 'Jaskółek’ – Unia II Tarnów i Zalesianka Zalesie strzeliły po jednej bramce. Drugi skład Unii Tarnów pozostał po tym meczu na 14. miejscu V ligi.

A-klasowa Iskra Tarnów pozostaje drużyną bez zwycięstwa w obecnym sezonie. W ostatnim meczu z Białą Lubaszowa, Tarnowianie prowadzili do przerwy 2:0, jednak w drugiej połowie strzelali już tylko gospodarze spotkania, ustalając wynik na 2:3.

Rezerwy Metalu Tarnów, grające w B-klasie, miały podejmować drużynę Liwocz Czermna. Goście jednak na to spotkanie nie dojechali.