Maciej Gładysz dwukrotnie na podium w hiszpańskiej Formule 4

ed123e90 9f2c 1c6d 7767 837d1821ea02

16-letni tarnowianin stanął na podium w dwóch z trzech wyścigów przedostatniej rundy hiszpańskiej Formuł 4 na torze w Jerez de la Frontera. Dobre wyniki podczas minionego weekendu sprawiły, że podopieczny ORLEN Teamu umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Maciej Gładysz zmagania na hiszpańskim torze rozpoczął od zajęcia trzeciego miejsca w kwalifikacjach do dwóch pierwszych wyścigów. W pierwszym z nich tarnowianin był trzeci, a w drugim wyścigu było lepiej, bo stanął na drugim miejscu podium.

Nieco gorzej poszło mu w trzecim wyścigu, w którym uplasował się na piątej pozycji, pośród ponad 30 kierowców z całego świata. Dodatkowo 16-latek dwukrotnie stanął także na podium w klasyfikacji debiutantów, wygrywając w niej drugi wyścig.

Wysokie lokaty zajęte przez tarnowianina w przedostatniej rundzie hiszpańskiej F4 przełożyły się na umocnieniu się Gładysza na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Siódma, a zarazem finałowa runda F4 odbędzie się w drugi weekend listopada na torze Formuły 1 w Barcelonie.