Sandecja Nowy Sącz pokonała Koronę II Kielce i utrzymała fotel lidera III ligi [ZDJĘCIA]

Sandecja Korona 10 2024IMG 9007

Sandecja_Korona_10_2024IMG_9001

Zdjęcie 1 z 27

Sandecja Nowy Sącz wygrała 3:1 z Koroną II Kielce w 11. kolejce piłkarskiej III ligi. Tym samym podopieczni Łukasza Mierzejewskiego utrzymali prowadzenie w tabeli grupy 4. trzecioligowych rozgrywek.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla Sandecji, która już w 9. minucie straciła bramkę. Po podaniu za plecy obrońców na lewe skrzydło, przed bramkę zagrał Jakub Konstantyn, piłka odbiła się od nogi bramkarza Martina Polacka i wpadła do siatki.

Kolejne minuty były bardzo ciężkie dla gospodarzy, ale w okolicach 30. minuty biało-czarni zaczęli przejmować inicjatywę. Pierwszym ostrzeżeniem dla gości był strzał Rafała Wolsztyńskiego, z którym jeszcze poradził sobie golkiper Korony II. W 34. minucie był już bezradny, gdy po wymianie podań między Rafałem Wolsztyńskim i Kacprem Talarem ten drugi z bliska zagrał przed bramkę, a obrońca Jan Klimek skierował ją do własnej siatki i w ten sposób Sandecja wyrównała.

Sądeczanie rozpoczęli II połowę wyśmienicie. W 49. minucie po stracie gości sytuację sam na sam wykorzystał Rafał Wolsztyński i było 2:1.

Ten sam zawodnik miał kolejną dobrą okazję w 69. minucie, gdy główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale futbolówka nie poleciała w światło bramki. Minęło 5 minut i Wolsztyński trafił do siatki, ale był na spalonym i Sandecja dalej miała jedną bramkę przewagi.

W 77. minucie powinien być remis, ale Jan Klimek z 5 metrów fatalnie przestrzelił. To zemściło się w 81. minucie, gdy rzut wolny z własnej połowy bił w stronę pola karnego Michał Rutkowski, a obrońcom wyskoczył zza pleców Patryk Bryła i strzałem głową przelobował wychodzącego z bramki Jakuba Jamroza.

Sandecja Nowy Sącz pokonała Koronę II Kielce, co oznacza, że zachowa pozycję lidera III ligi po 11 meczach. Zdobyte 3 punkty są o tyle ważne, że kilka drużyn miało niewielkie straty przed tą kolejką.

Posłuchaj, co powiedział Patryk Bryła:

Posłuchaj trenera Łukasza Mierzejewskiego:

Sandecja Nowy Sącz – Korona II Kielce 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 – 9′ Martin Polacek (sam.), 1:1 – 34′ Jan Klimek (sam.), 2:1 – 49′ Rafał Wolsztyński, 3:1 – 81′ Patryk Bryła.

Sandecja: Martin Polacek – Piotr Kowalik, Kamil Słaby, Michał Rutkowski – Patryk Bryła (89′ Kacper Wokacz), Kacper Talar, Przemysław Skałecki, Tomasz Kołbon, Wiktor Kłos, Daniel Pietraszkiewicz (78′ Jakub Sangowski) – Rafał Wolsztyński (78′ Jakub Wilczyński).

Korona II: Jakub Jamróz – Igor Kośmicki (46′ Kacper Ciepielik), Konrad Ciszek, Jakub Konstantyn, Mateusz Mianowany (78′ Janusz Nojszewski), Jakub Kowalski (46′ Adam Zawierucha), Radosław Turek, Jan Klimek, Adam Chojecki, Natan Niedźwiedź (58′ Miłosz Strzeboński), Daniel Bąk (78′ Paweł Rogula).

Żółte kartki: Sandecja (Przemysław Skałecki, Tomasz Kołbon), Korona (Radosław Turek, Igor Kośmicki, Kacper Czepielik, Konrad Ciszek, Paweł Rogula, Jan Klimek, Damian Chrzanowski – asystent trenera).

Czerwona kartka: Korona (Damian Chrzanowski, asystent trenera, za drugą żółtą).

Sędzia: Piotr Szypuła.