W samym Pasażu noc naukowców została połączona z Festiwalem Nauki i Techniki, a to oznaczało pokazy z różnych dziedzin nauki. Można było m.in poznać świat astrologii, nauczyć się wytwarzania proszku do prania z kasztanów, czy zobaczyć ekolaboratorium.
– Widziałyśmy różne kulki, które były w takiej maszynie, je trzeba było przekładać i tak się tworzyło muzykę. – Bardzo fajne były takie różne szkiełka, które się wkładało do ściany i one się świeciły na różne kolory. Można się tutaj dużo dowiedzieć. – Byliśmy na sali wystawienniczej, mały był najbardziej zadowolony z mechanizmu, którym można było kuleczki przekręcać, a teraz oglądamy poszczególne pracownie. – Są ciekawe zajęcia dla dzieci, jesteśmy tu już trzeci rok z rzędu i zawsze nam się podoba. Jest co zobaczyć
– mówili odwiedzający Pasaż Odkryć.
Odtwarzacz plików dźwiękowychPasjonaci nauki, ale także wszystkiego co ma do zaoferowania największa uczelnia w Tarnowie mogli spędzić piątkowy wieczór na kampusie Akademii Tarnowskiej, która także włączyła się w Małopolską Noc Naukowców.
Tam na wszystkich czekały nie tylko pokazy naukowe, ale też gry edukacyjne, zabawy dla najmłodszych, nie zabrakło też pokazów sprzętu strażackiego, wojskowego, czy medycznego. Dodatkową atrakcją był średniowieczny obóz, który został rozbity na terenie uczelni.
– Jest wiele gier i zabaw. – Mi się podoba. Myślałem, że to będzie tylko dla małych dzieci, ale jest coś też dla starszych, więc ogółem jest fajnie. – Najbardziej podobało mi się na pokazach z matematyki, różne rozwiązywania zadań i nagrody za to. – Mi wszystkie chemiczne rzeczy, różne doświadczenia, są tez tutaj różne ciekawe zagadki logiczne, można zobaczyć fajne pojazdy. – Jest bardzo pozytywnie, naprawdę bardzo się cieszymy, są super atrakcje i dużo wrażeń. – Bardzo fajna sprawa, jesteśmy tu już 2 albo 3 raz i widać po dzieciach, że idealnie się dzięki temu rozwijają
– opowiadali uczestnicy.
Odtwarzacz plików dźwiękowychW Małopolską Noc Naukowców w Tarnowie włączyły się także I, II i III LO oraz ZSOiT im. Jana Szczepanika.