Sensacja w Nowym Sączu. Sandecja pokonała ekstraklasową Cracovię! [WIDEO]

sandecja cracovia adrian maras

III-ligowa Sandecja Nowy Sącz gra dalej w Pucharze Polski, wicelider Ekstraklasy Cracovia żegna się z rozgrywkami. Biało-czarni wygrali z krakowskimi Pasami 3:2 po dogrywce.

Dwie bramki zdobył rezerwowy Jakub Wilczyński, jedną Piotr Kowalik. Sandecja objęła prowadzenie w 56. minucie, gdy po podaniu Rafała Wolsztyńskiego napastnik sądeckiej drużyny „podcinką” próbował pokonać bramkarza gości, a piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do siatki.

W 81. i 85. minucie bramki zdobyła Cracovia, ale pod koniec doliczonego czasu gry II połowy z rzutu rożnego dośrodkował Wiktor Kłos, piłka odbiła się od głów Patryka Peciaka i Jakuba Wilczyńskiego, a przed bramką najlepiej odnalazł się Piotr Kowalik i doprowadził do remisu 2:2.

W dogrywce lepiej poradziła sobie Sandecja, a w 117. minucie po dośrodkowaniu innego rezerwowego Petera Kolesara, udanie główkował Jakub Wilczyński. Sandecja wygrała 3:2 i sensacyjnie awansowała do 1/16 Pucharu Polski, pokonując rywala z Ekstraklasy.

Sandecja Nowy Sącz- Cracovia Kraków 3:2 (0:0) (1:0 w dogrywce)

Bramki: Jakub Wilczyński 56′, 117′, Piotr Kowalik 90+3′ – Virgil Ghiță 81′, Ajdin Hasić 85′.

Sandecja: Martin Polaček – Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Kamil Słaby, Michał Rutkowski, Patryk Bryła (90′ Peter Kolesár) – Daniel Pietraszkiewicz (46′ Wiktor Kłos), Tomasz Kołbon (87′ Eryk Pieczarka), Przemysław Skałecki, Jakub Sangowski (46′ Jakub Wilczyński) – Rafał Wolsztyński (78′ Patryk Peciak).

Cracovia: Jakub Burek – Virgil Ghiță, Arttu Hoskonen, Andreas Skovgaard – Patryk Janasik (59′ Otar Kakabadze), Jani Atanasov (69′ Patryk Sokołowski), Amir Al-Ammari, Filip Rózga (46′ Ajdin Hasić), Mateusz Bochnak (59′ Mikkel Maigaard), Bartosz Biedrzycki (59′ Davíð Kristján Ólafsson) – Benjamin Källman.

Żółte kartki: Tomasz Kołbon, Rafał Wolsztyński, Przemysław Skałecki, Wiktor Kłos, Jakub Wilczyński, Martin Polaček – Filip Rózga, Otar Kakabadze, Mikkel Maigaard, Patryk Sokołowski, Amir Al-Ammari.

Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko).