Tarnów rusza z pomocą dla powodzian. Jak można pomóc?

flood 123222 1280

fot. zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Żywność długoterminowa, butelkowana woda, materiały opatrunkowe i środki czystości. Tego w tej chwili najbardziej potrzebują powodzianie z południowego zachodu Polski. W akcję pomocy włączyło się wiele miast, m.in. Tarnów.

Rzeczy, które przydadzą się powodzianom można przynosić do Centrum Usług Społecznych przy ul. Goldhammera 3.

– Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę rzeczy, które mogą przydać się ofiarom powodzi w pozostałych regionach kraju. Przede wszystkim na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. To przede wszystkim środki higieniczne, środki dotyczące zdrowia, chociażby jak plastry, leki opatrunki, to woda, inne napoje oraz prowiant suchy, który jest bardzo istotny

– mówi sekretarz prasowy Prezydenta Miasta Tarnowa Wiktor Bochenek.

Mieszkańcy Tarnowa solidaryzują się z osobami dotkniętymi powodzią i deklarują swoją pomoc.

– Ja na pewno coś przyniosę, bo jak widzę tych ludzi, którzy zostają z pustymi rękami to mi się serce kraje i uważam, że jak najszybciej powinniśmy się włączyć do zbiórki. Tragedią jest to co się dzieje: powódź i tragedia ludzka, że są zbiórki, to bardzo dobrze, na pewno weźmiemy udział.
Tragedia dla tych co tam oczywiście są, my tu mamy szczęście, że mieszkamy w Tarnowie, nie dochodzi do nas ta fala. My wielkie szczęście, że nas to nie dotknęło, ale trzeba pomagać.

W akcję pomocy powodzianom włączają się także tarnowska Fundacja PRO PATRIA SEMPER oraz Szkolny Wolontariat działający przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tarnowie.

Dary można przynosić do 19 września br. m.in. do utworzonych kilku punktów zbiórki w Tarnowie. Ich sieć rozszerzy się prawdopodobnie w najbliższych godzinach o kolejne miejsca.

Organizatorzy czekają przede wszystkim na: żywność długoterminowa, wodę w butelkach, środki czystości i do dezynfekcji, środki opatrunkowe, odzież, karmę dla zwierząt, koce, śpiwory, karimaty, łopaty, wiadra, itp.

Te oraz inne towary i przedmioty można przynosić w najbliższych dniach m.in. do:

Exit mobile version