Pewne zwycięstwo Sandecji Nowy Sącz. Czerwona kartka już w pierwszej minucie [WIDEO]

sandecja wiazownica fot adrian maras

III-ligowa Sandecja Nowy Sącz pokonała 3:0 KS Wiązownica w 6. kolejce rozgrywek. Niemal przez cały mecz biało-czarni grali z przewagą jednego zawodnika, a 3 bramki zdobył najlepszy strzelec rozgrywek Rafał Wolsztyński.

Już w 1. minucie (a konkretnie w 8. sekundzie meczu!) za faul wyleciał z boiska Grzegorz Janiczak. Mimo gry w przewadze, drużyna z Nowego Sącza potrzebowała rzutu karnego, by prowadzić 1:0 po I połowie. Po zmianie stron Rafał Wolsztyński podwyższył na 2:0 strzałem głową po dośrodkowaniu Daniela Pietraszkiewicza i ustalił wynik spotkania strzałem po ziemi krótko przed końcem spotkania.

Sandecja Nowy Sącz objęła prowadzenie w III lidze, ale w niedzielę (1.09) o 16.00 lider Star Starachowice zagra swój mecz z Avią Świdnik w 6. kolejce. Jeśli wygra, może przeskoczyć biało-czarnych, ale przy równej liczbie punktów.

Sandecja Nowy Sącz – KS Wiązownica 3:0 (1:0)

Bramki: Rafał Wolsztyński 30′ (k), 57′, 90′.

Żółte kartki: Rafał Wolsztyński – Ruslan Hrabovskyi, Bartosz Buńko.

Czerwona kartka: Grzegorz Janiczak (1′, za faul).

Sandecja: Martin Polaček – Kamil Słaby (12′ Petr Buchta), Michał Rutkowski, Piotr Kowalik, Kacper Talar, Patryk Bryła (56′ Tomasz Nawotka), Przemysław Skałecki, Wiktor Kłos, Radosław Gołębiowski (56′ Tomasz Kołbon), Daniel Pietraszkiewicz (70′ Jakub Wilczyński), Rafał Wolsztyński.

KS Wiązownica: Oskar Jeż – Ruslan Hrabovskyi (80′ Maciej Kasia), Arkadiusz Morąg (72′ Michał Łazor), Arkadiusz Kasia (87′ Bartosz Buńko), Michał Kitliński (72′ Jakub Wójcik), Rafał Michalik, Grzegorz Janiczak, Kornel Kordas, Jakub Jaroch, Krzysztof Maślanka, Mateusz Wójcik (80′ Piotr Mazur).

Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice).