Bruk-Bet Termalica Nieciecza się nie zatrzymuje! Kolejna ligowa wygrana 'Słoni’

Zdjecie WhatsApp 2024 08 11 o 12.38.07 54c223aa

Bruk-Bet Termalica Nieciecza się nie zatrzymuje! ‘Słonie’ pokonały na wyjeździe Pogoń Siedlce 2:1 (2:1) i zanotowały czwarte zwycięstwo w nowym sezonie Betclic 1. ligi z rzędu. Gole dla niecieczan zdobywali Andrzej Trubeha i Maciej Ambrosiewicz.

Wynik niedzielnego (11.08) spotkania został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie. Pierwsza bramka padła w 28. min. Piłkę na połowie przeciwnika odebrał Maciej Ambrosiewicz, później trafiła ona do Andrzeja Trubehy, który efektownym strzałem zza pola karnego dał prowadzenie przyjezdnym z Niecieczy.

Kolejne dwa gole padły tuż przed samą przerwą. Najpierw w 45. min po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego piłka została dośrodkowana w pole karne ‘Słoni’, a tam trafiła do Cezarego Demianiuka, który dał gospodarzom wyrównanie.

Zawodnicy Pogoni długo nie cieszyli się z remisu, ponieważ kilka chwil później znów Bruk-Bet Termalica cieszyła się z prowadzenia. Tym razem Trubeha zgrał piłkę do Ambrosiewicza, a ten potężnie huknął na bramkę zza pola karnego i jego strzał okazał się nie do obrony.

Po zmianie stron więcej goli już nie padło i tym samym ‘Słonie’ zdobyły kolejny komplet punktów, utwierdzając się na pozycji lidera pierwszej ligi.

– To był dla nas bardzo trudny mecz. Z mojej perspektywy to było odczuwalne, że tu każdy moment, akcja, sytuacja na boisku jest ważna, co można było zauważyć. My dzisiaj o tę jedną bramkę jesteśmy lepsi, ale naprawdę, chcę pochwalić beniaminka, bo co mecz robi progres i to widać. My natomiast wiemy jedno, że musimy również się rozwinąć. Oczywiście cieszymy się z wyników i z bramek, ale uważam że w wielu rzeczach musimy zrobić jeszcze krok do przodu. Pracujemy nad tym i widać, że ci chłopcy indywidualnie się rozwijają, ale i w formacji i jako zespół jesteśmy coraz to bardziej stabilni

– powiedział po meczu trener niecieczan Marcin Brosz.

Kolejny ligowy mecz ‘Słonie’ zagrają u siebie z Ruchem Chorzów. To spotkanie w najbliższą niedzielę o 14.30.

Pogoń Siedlce – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Trubeha 28, 1:1 Demianiuk 45, 1:2 Ambrosiewicz 45+3.

Żółte kartki: Amoah – Trubeha, Wolski, Cieśla.

Pogoń: Pruchniewski – Pik (66 Milasius), Krzyżak, Amoah, Dzięcioł, Pyrdoł (76 Majewski) – Drąg (77 Zinkevych), Sinior, Hrnciar (66 Danielewicz) – Lutostański (76 Szuprytowski), Demianiuk.

Bruk-Bet Termalica: Chovan – Zaviyskyi (58 Cieśla), Spendlhofer, Kasperkiewicz, Putiwcew, Wolski – Dombrovskiy (Hilbrycht), Ambrosiewicz, Różycki (57 Karasek) – Fassbender (46 Zapolnik), Trubeha (72 Wróbel).

Sędziował: Grzegorz Kawałko (Olsztyn).