Zwycięski powrót do domu. Sandecja wygrywa z Podlasiem Biała Podlaska

sandecja podlasie 1

Sandecja Nowy Sącz w końcu zagrała mecz ligowy na stadionie przy ul. Kilińskiego, choć bez udziału kibiców. Pojedynek okazał się udany, bo ,,biało-czarni” pokonali Podlasie Biała Podlaska 3:2.

Pierwsza połowa meczu nie była dla Sandecji dobra. Drużyna z Nowego Sącza do 45. minuty przegrywała 0:2.

Zdecydowanie lepiej podopieczni Łukasza Mierzejewskiego poradzili sobie w drugiej połowie spotkania. Po otrzymaniu w 42 minucie drugiej żółtej kartki przez zawodnika Podlasia Konrada Handzlika, Sandecja grała z przewagą.

Jako pierwszy wykorzystał ją w 62′ Rafał Wolsztyński zdobywając bramkę dla ,,Sączersów”. Dokładnie 10 minut później ponownie wykorzystał okazję, wyrównując wynik na 2:2. Zwycięską bramkę dla Sandecji zdobył w 77′ Daniel Pietraszkiewicz.

Po dwóch meczach Betclick 3. Ligi Sandecja jest obecnie na 3. miejscu w tabeli z sześcioma punktami na koncie. Kolejnym rywalem ,,Biało-czarnych” będzie Wisła II Kraków. z którą zmierzą się w sobotę 17 sierpnia.

Sandecja Nowy Sącz – Podlasie Biała Podlaska 3:2 (0:2)

Bramki: Rafał Wolsztyński 62′, 72′, Daniel Pietraszkiewicz 77′ – Marcin Pigiel 21′, Dominik Maluga 31′.

Żółte kartki: Przemysław Skałecki – Dmytro Avdieiev, Dominik Maluga, Marcin Pigiel, Konrad Handzlik (dwie).

Czerwona kartka: Konrad Handzlik 42′ (w konsekwencji dwóch żółtych).

Sandecja: Martin Polaček – Kamil Słaby, Michał Rutkowski, Piotr Kowalik, Tomasz Nawotka (60′ Wiktor Kłos), Patryk Bryła, Przemysław Skałecki (46′ Daniel Pietraszkiewicz), Kacper Talar, Mikołaj Kwietniewski, Jakub Wilczyński (46′ Radosław Gołębiowski), Rafał Wolsztyński.

Podlasie: Paweł Lipiec – Sebastian Krawczyk, Marcin Pigiel, Maksym Horzhui, Konrad Handzlik, Michał Opalski, Szymon Kamiński (60′ Jarosław Kosieradzki), Dmytro Avdieiev, Dominik Maluga, Adrian Wnuk (60′ Maciej Orzechowski), Mateusz Postolak.

Sędziował: Rafał Szydełko (Wola Rafałowska).