Tarnowianka Aleksandra Kałucka brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Paryżu!

Kalucka medal

Aleksandra Kałucka z brązowym medalem igrzysk olimpijskich, fot. screenshot TVP 1

Znakomite wieści z Paryża! Pochodząca z Tarnowa Aleksandra Kałucka brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.

W środowych (7.08) zmaganiach 22-letnia tarnowianka najpierw w ćwierćfinale minimalnie pokonała Chinkę Zhou Yafei i w walce o finał zmierzyła się z Aleksandrą Mirosław. Rekordzistka świata okazała się jednak minimalnie lepsza i to ona trafiła do finału. Należy jednak dodać, że Aleksandra Kałucka w półfinale pobiegła w czasie 6,34 s, dzięki czemu pobiła swój rekord życiowy.

Aleksandrze Kałuckiej pozostała walka o brąz, którą stoczyła z reprezentantką Indonezji Rajiah Sallsabillach. Od początku biegu zawodniczka KU AZS Akademii Tarnowskiej narzuciła swoje tempo, a na dodatek jej przeciwniczka potknęła się na ściance, dzięki czemu Kałucka, już nie oglądając się na rywalkę, dobiegła do mety z czasem 6,53 s.

Tym samym Aleksandra Kałucka przeszła do historii tarnowskiego sportu. Jest pierwszą tarnowianką, która zdobyła olimpijski medal, reprezentując na igrzyskach klub z Tarnowa.

Mistrzynią olimpijską została Aleksandra Mirosław, która w wielkim finale pokonała Chinkę Lijuan Deng. Jest to pierwszy złoty medal dla Polski na tegorocznych igrzyskach.

Warto zaznaczyć, że Aleksandra Mirosław wywalczyła w ubiegłym roku srebrny medal podczas Igrzysk Europejskich, rozgrywanych w Małopolsce. Na ściance w Tarnowie przegrała wówczas z… siostrą bliźniaczką Aleksandry Kałuckiej – Natalią.