Bruk-Bet Termalica Nieciecza notuje świetny start w nowych rozgrywkach na zapleczu Ekstraklasy

TMA3224 wynik

Trzy mecze i trzy zwycięstwa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza zalicza bardzo dobry start w nowym sezonie Betclic 1. Ligi. Tym razem 'maszyna’ Marcina Brosza pewnie wygrała domowe spotkanie z Odrą Opole 3:0 (1:0).

'Słonie’ objęły prowadzenie w 21. minucie. Wówczas dośrodkowanie z rzutu rożnego Macieja Ambrosiewicza trafiło na głowę kapitana Artema Putiwcewa, a ten wpakował piłkę do siatki.

Niecieczanie jeszcze przed przerwą mogli zdobyć drugiego gola, ale tym razem po główce Andrzeja Trubehy kapitalną interwencją popisał się bramkarz Odry Artur Haluch.

Po zmianie stron niecieczanie jednak znaleźli drogę do siatki jeszcze dwukrotnie. W 62. minucie Kacper Karasek otrzymał piłkę na skrzydle, po czym zbiegł do środka i płaskim strzałem zza pola karnego zaskoczył golkipera przyjezdnych.

Natomiast w 81. minucie Damian Hilbrycht zgrał piłkę do Daniela Cieśli, a młodzieżowiec 'Słoni’ mocnym uderzeniem ustalił wynik spotkania.

Tym samym po trzech meczach nowego sezonu Termalica Bruk-Bet Nieciecza ma na swoim koncie 9 punktów i przewodzi w tabeli. Na dodatek 'Słonie’ w obecnych rozgrywkach jeszcze nie stracili gola. Z dobrej postawy swojej formacji defensywnej szczególnie zadowolony jest Marcin Brosz.

– To jest kolejny mecz, gdzie gramy z bardzo dobrym przeciwnikiem, który w ostatniej kolejce strzelił cztery bramki. Należy podkreślić pracę nie tylko Adriana Chovana, który fenomenalnie obronił i to kolejny mecz z rzędu, ale i całej linii obrony. Naprawdę, grają z poświęceniem, blokują sytuacje, które są bardzo groźne i starają się już je robić dużo wyżej, by ich nie było. To jest ważne, że gdzieś tam z tyłu próbujemy robić wszystko, żeby ta nasza grupa ofensywna miała szansę strzelić bramkę

– powiedział po spotkaniu z Odrą szkoleniowiec trener 'Słoni’.

Kolejny mecz zawodnicy z Niecieczy zagrają w niedzielę, 11 sierpnia na wyjeździe z Pogonią Siedlce, która aktualnie zajmuje 14. miejce w tabeli, mając na swoim koncie jeden punkt.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Odra Opole 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Putiwcew 21, 2:0 Karasek 62, 3:0 Cieśla.

Żółte kartki: Zaviiyskyi, Karasek, Wróbel – Bartosz, Zawada.

Bruk-Bet Termalica: Chovan – Putiwcew, Kasperkiewicz, Spendlhofer – Zaviiyskyi (59 Karasek) Dombrovskyi (78 Hilbrycht), Różycki (59 Cieśla), Ambrosiewicz, Wolski – Trubeha (78 Wróbel) Fassbender (54 Zapolnik).

Odra: Haluch – Bartosz, Żemło, Piroch, Szrek – Zawada (54 Osipiak), Purzycki, Niziołek (54 Dominguez), Banaszewski, Łyszczarz (61 Nowak)- Wolny (54 Muratović).

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).