W pierwszym półroczu 2024 roku Sądeczanie zaznaczyli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ponad 2,3 tys. przypadków. Dzięki temu policjanci z regionu mogą skuteczniej dbać o bezpieczeństwo i szybciej reagować na zagrożenia.
Ze wszystkich zagrożeń, jakie Sądeczanie oznaczyli na wirtualnej mapie przez ostatnie pół roku, potwierdziło się ponad 50%. Najczęściej były to miejsca niebezpieczne na wodach, żebractwo, nieprawidłowe parkowanie, ale też spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, czy dzikie wysypiska śmieci.
Wszystkie zgłaszane zagrożenia są rzetelnie sprawdzane przez policjantów. Na tym się nie kończy, bo równolegle prowadzone są działania, które mają wyeliminować niebezpieczeństwa.
Każde zgłoszenie jest anonimowe, a samo jego wykonanie jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa lub zainstalować aplikację mobilną Geoportal Mobile. Poprzez wskazanie na mapie miejsca, w którym występuje zagrożenie, klikamy czerwony przycisk „+” (dodaj) i wybrać jedną spośród 27 kategorii zagrożeń. Można też opisać problem, dołączyć zdjęcie lub film.
W przypadku natychmiastowej interwencji należy korzystać z numeru alarmowego 112.