Aleksandra Kałucka wywalczyła bilet do Paryża

Aleksandra Kalucka

Aleksandra Kałucka jedzie na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie rozgrywane w Paryżu. 22-letnia tarnowianka triumfowała w konkurencji na czas w drugich zawodach kwalifikacji olimpijskich we wspinaczce, które były rozgrywane w Budapeszcie.

Aleksandra Kałucka już podczas rundy kwalifikacyjnej pokazała, że będzie poważną kandydatką do zwycięstwa, ponieważ zakończyła ją z najlepszym czasem.

Później w fazie finałowej trzykrotnie pokonała reprezentantki Chin i mogła się cieszyć nie tylko z końcowego triumfu, ale i biletu do Paryża.

Jej siostra bliźniaczka, czyli Natalia Kałucka w eliminacjach zajęła 5. miejsce. Niestety w fazie finałowej odpadła już w 1/8 finału i musiała się pożegnać z marzeniami o występie na igrzyskach.

Z kolei trzecia, po siostrach Kałuckich, zawodniczka AZS KU Akademii Tarnowskiej, czyli Anna Brożek swój start w Budapeszcie zakończyła już na rundzie eliminacyjnej, zajmując 24. miejsce.

Na igrzyska olimpijskie nie pojedzie również Marcin Dzieński. Zawodnik z Tarnowa w kwalifikacjach pobiegł 5.51 s, co uplasowało go dopiero na 27. pozycji, bez szans na awans do fazy finałowej.

W konkurencji na czas w Paryżu, oprócz Aleksandry Kałuckiej, nasz kraj będzie reprezentować Aleksandra Mirosław, która awans na igrzyska wywalczyła jeszcze w ubiegłym roku, podczas zawodów w Rzymie.