To ostatnie chwile na głosowanie w Budżecie Obywatelskim Małopolski

364428438 1234995557074472 2502159453627356661 n

Jeszcze tylko przez kilka godzin można głosować na wybrane projekty w Budżecie Obywatelskim Małopolski. Urzędnicy i samorządowcy przypominają, że dzisiaj (14.06) kończy się etap głosowania.

Jak przekonywał na naszej antenie wiceprzewodniczący sejmiku województwa małopolskiego Wojciech Skruch, bez aktywności i głosu mieszkańców niektóre z wydarzeń rekreacyjnych, kulturowych czy sportowych nie będzie mogło się odbyć.

– Jeżeli państwo braliście dotychczas udział w Małopolsce, które były organizowane przez samorządy, stowarzyszenia, fundacje, to miejcie państwo świadomość, że wiele z nich finansowane było właśnie ze środków Budżetu Obywatelskiego. Dzięki zaangażowaniu tych działaczy, aktywistów, społeczników, wolontariuszy mieliście państwo możliwość brać udział w tych wydarzeniach, kosztować małopolskich smakołyków, brać udział w konkursach, zabawach, być może nawet tańczone i grane. Wiedzcie państwo, że jeżeli nie weźmiecie udziału w tym głosowaniu, to być może stowarzyszenia z państwa terenu tych środków nie otrzymają, a państwo w przyszłym roku będziecie mieli nieco uboższą ofertę rekreacyjną czy kulturalną.

Zdaniem Wojciecha Skrucha, sama procedura głosowania nie jest trudna i nie zabiera zbyt dużo czasu.

– Głosowanie jest banalnie proste. Oprócz tradycyjnej formy papierowej, również można zagłosować elektronicznie, nie wychodząc z domu, 'zza biurka’. Trwa to najwyżej kilka minut włącznie ze znalezieniem właściwej strony, na której należy kliknąć i oddać głos. Dlatego zachęcam, zapraszam do głosowania, bo warto. Jest to z pożytkiem dla nas wszystkich.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski do wyboru są 232 projekty, z których około kilkudziesięciu zostanie sfinansowanych i zrealizowanych z wojewódzkich pieniędzy. Mieszkańcy województwa małopolskiego mają możliwość oddać dwa głosy – jeden na projekt regionalny, a drugi na projekt ogólnowojewódzki.

Spośród 232 zadań, które powalczą o dofinansowanie najwięcej, bo aż 137 to inicjatywy związane ze sportem. Pozostałe dotyczą kultury (51 projektów) czy promocji zdrowia (21 projektów).

W samym regionie tarnowskim mieszkańcy mają do wyboru aż 47 projektów regionalnych. Wśród nich są takie inicjatywy jak: ‘Aromaty Kultury’ na terenie gmin Żabno i Radłów, ‘Elektryzująca przeszłość Tarnowa’ – który ma umożliwić poznanie historii Mościc, ‘Etno z przytupem’ czyli pięć wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców pow. tarnowskiego, czy ‘Święto Karpia w Wierzchosławicach 2025’.

Jest też wiele projektów dotyczących sportu w subregionie tarnowskim, np. ‘Region Tarnowski kocha siatkówkę’, ‘ Tarnowski Klub Brydżowy’, ‘Tour de Pogórze – Biegaj z Nami’, czy ‘Z piłką za pan brat w powiecie Tarnowskim’.

Pełna lista projektów: KLIKNIJ TUTAJ

W przypadku projektów z części ogólnowojewódzkiej, również spora część dotyczy regionu tarnowskiego. To m.in. ‘Akademia Młodego Turysty 2025’, budowa chodników czy zatoki autobusowej w Rzepienniku Strzyżewskim, a także projekt ‘Szkoleniowa Akcja Resuscytacja!’ w ramach którego przeszkolonych z podstaw pierwszej pomocy ma być kilkanaście tysięcy młodych osób.

Lista projektów ogólnowojewódzkich: KLIKNIJ TUTAJ

W ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego województwo rozdysponuje 16 mln złotych na realizacje nawet kilkudziesięciu zwycięskich projektów. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 1 października.

Głosowanie internetowe: KLIKNIJ TUTAJ

Exit mobile version