Mimo początkowego prowadzenia, Sandecja finalnie przegrała

sandecja polonia

W piątkowym (03.05) meczu, przewagą dwóch bramek Polonia Bytom pokonała Sandecję Nowy Sącz. ,,Biało-czarni” przegrali w Bytomiu 4:2.

Mimo, że pierwsza połowa wypadła bardzo dobrze w wykonaniu ,,Sączersów”, bo prowadzili 2:0, to nie udało utrzymać się zwycięskiego wyniku. Bramki zdobyte przez Radosława Gołębiowskiego i Rastislava Václavika w pierwszej połowie meczu, Polonia wyrównała w drugiej.

Niestety nie skończyło się remisem. Polonia Bytom zdobyła jeszcze kolejne dwie bramki. Sandecji nie udało już się odrobić takiej przewagi rywali.

Obecnie Sandecja Nowy Sącz zajmuje ostatnie miejsce w tabeli II ligi z  28 punktami na koncie. Następny mecz ,,biało-czarnych”  w sobotę 11 maja. Ich rywalem będzie Olimpia Elbląg.

Polonia Bytom – Sandecja Nowy Sącz 4:2 (0:2)

Bramki: Dominik Konieczny 48′, Konrad Andrzejczak 49′, Adrian Piekarski 54′, 82′ – Radosław Gołębiowski 37′, Rastislav Václavik 41′.

Polonia: Karol Szymkowiak – Jakub Pochcioł, Adrian Piekarski, Dominik Konieczny – Patryk Stefański, Daniel Ściślak (84′ Dawid Krzemień), Tomasz Gajda, Konrad Andrzejczak (80′ Filip Żagiel), Lucjan Zieliński (83′ Sebastian Steblecki), Patryk Romanowski (86′ Dawid Brzozowski) – Kamil Wojtyra (86′ Dawid Wolny).

Sandecja: Paweł Sokół – Piotr Kowalik, Dawid Szufryn (65′ Tomasz Nawotka), Petr Buchta, Michał Rutkowski – Rafał Wolsztyński (64′ Patryk Bryła), Tomasz Kołbon (78′ Denis Potoma), Rastislav Václavik, Radosław Gołębiowski, Wiktor Kamiński (56′ Igor Maślanka) – Jakub Wilczyński (78′ Marcinho).

Żółte kartki: Patryk Romanowski, Patryk Stefański – Dawid Szufryn, Michał Rutkowski.

Sędziował: Piotr Pazdecki (Koszalin)