Znamy wyniki wyborów na burmistrzów i wójtów wszystkich gmin w powiecie dąbrowskim. W większości poznaliśmy nazwiska nowych włodarzy gmin, jednak w kilku przypadkach pierwsza tura nie wskazała rozstrzygnięć, a to oznacza, że mieszkańcy kilku gmin Powiśla Dąbrowskiego będą musieli wybrać się ponownie do urn 21 kwietnia.
W gminie Dąbrowa Tarnowska o stanowisko burmistrza powalczą Andrzej Giza, który uzyskał 42,06 procent głosów oraz dotychczasowy burmistrz miasta Krzysztof Kaczmarski z wynikiem 44,37 procent głosów w pierwszej turze.
Druga tura będzie także w gminie Szczucin. W niej o urząd burmistrza gminy powalczy obecny zastępca burmistrza Tomasz Bełzowski, który otrzymał 40, 69 procent wszystkich głosów oraz Paweł Łabuz, który był tuż za nim z wynikiem 36, 84 procent głosów.
Dogrywka w drugiej turze odbędzie się również w gminie Olesno. W niej znalazł się obecny wójt Witold Morawiec, który był o włos wygrania już w pierwszej turze, bo zdobył 49, 83 procent głosów. Jego kontrkandydatem o urząd wójta gminy Olesno będzie Mirosław Panek, który uzyskał 26, 19 procent wszystkich głosów.
Do rozstrzygnięcia doszło natomiast w gminie Radgoszcz. Jej nowym wójtem został Andrzej Fijał, który otrzymał poparcie w wysokości 53, 16 procent głosów ogółu wyborców. Drugi w kolejności był Marek Kopia z uzyskanymi 21, 59 procent głosów.
Po pierwszej turze ponownie wójtem gminy Mędrzechów został wybrany Krzysztof Korzec, który w niedzielnych (07.04) wyborach zdobył aż 73, 05 procent głosów. Pokonał tym samym swoją jedyną kontrkandydatkę Małgorzatę Miałkowską, która zdobyła 26, 95 procent głosów.
Natomiast przez kolejną kadencję urząd wójta gminy Bolesław będzie sprawował Kazimierz Olearczyk. Obecny włodarz gminy uzyskał 51, 61 procent głosów co pozwoliło mu nieznacznie pokonać Mateusza Franczyka.
Drugą kadencję na stanowisku wójta gminy Gręboszów udało się zdobyć Krzysztofowi Gilowi. Dotychczasowy wójt gminy nie miał żadnego kontrkandydatach w niedzielnych (08.04) wyborach, więc wyborcy przy jego nazwisku mieli do wyboru dwie kratki, TAK lub NIE. Głosujących na TAK było 88, 02 procent głosów.