Sądeccy studenci szukają swojej ścieżki do kariery. Poznali już tajniki pracy radiowca [ZDJĘCIA]

Projekt bez nazwy10 e1710241957754

Sądeccy studenci poznali pracę radiowców. Spotkanie z dziennikarką RDN Nowy Sącz było jednym z wydarzeń w ramach tygodniowego cyklu ogólnopolskiego programu Gra o Karierę organizowanego w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Aż do piątku (15.03) w różnych wydziałach sądeckiej uczelni będą się odbywać warsztaty, szkolenia i konsultacje dla studentów przygotowane przez pracodawców i różne instytucje.

Sądeccy studenci szukają swojej ścieżki kariery. Przez cały tydzień będą się spotykać z przedstawicielami różnych instytucji, którzy pokazują im, na czym polega praca w konkretnym zawodzie. – To okazja, aby poznać różne profesje od kuchni – mówią studenci.

– To jest fajna okazja, żeby w czasie zajęć na uczelni sprawdzić swoje możliwości w różnych dziedzinach. Wykłady są zróżnicowane. Możemy zobaczyć, że studia otwierają nam drogę do przyszłej kariery zawodowej.

Studenci spotkali się także z dziennikarką radia RDN Nowy Sącz i dowiedzieli się, jak wygląda praca radiowca.

W cyklu spotkań biorą udział także m.in. przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu czy Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

– Nasze biuro karier organizuje szereg różnych wydarzeń, m.in. chłopską grę biznesu, którą przygotowuje Wojewódzki Urząd Pracy Zespół Zamiejscowy w Nowym Sączu i inne instytucje na przykład Placówka Opiekuńczo-Wychowawczą w Nowym Sączu, a także radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Chcieliśmy również pokazać Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości i przedstawić te różne instytucje, nie tylko w wydziałach stricte związanych z kierunkiem studiów, ale pokazać na przykład zawód dziennikarza na innym wydziale

– mówi Ewelina Kasalik-Kowal z Akademickiego Biura Karier Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Studenci w trakcie cyklu mogą się też dowiedzieć, jak tworzyć swoje CV czy plany na rozwój kariery zawodowej z Akademickim Biurem Karier. Poznają również zalety wyjazdów zagranicznych w ramach Programu Erasmus+.

Jak mówi Katarzyna Górowska z Działu Nauki i Rozwoju Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu taka forma nauki lub praktyk cieszy się popularnością.

– Studenci najbardziej doceniają otwarcie swoich własnych horyzontów, pokonanie stresu związanego z organizacją wyjazdów, przebudowaniem za granicą, często w obcym środowisku językowym. To można przekuć na ogromną zaletę. W takich warunkach, gdy przebywamy z obcokrajowcami kształcimy swoje kompetencje językowe, a przede wszystkim komunikatywność. Otwierają się pewne bariery.

Najczęściej wybieranymi kierunkami wymian studenckich są Włochy, Hiszpania, Portugalia, Chorwacja czy Turcja.

Spotkania odbywają się codziennie w innym wydziale sądeckiej ANS. Akcja potrwa do piątku (15.03).

fot. Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Exit mobile version