Panele dyskusyjne, wykłady czy prezentacja Tarnowskiego Szlaku Maszkaronów. W Tarnowie odbędzie się dwudniowa konferencja 'Miasto na warsztat’ w ramach przedsięwzięcia Młodzi Gniewni Genialni. Wydarzenie skierowane jest do zainteresowanych tematyką wspólnej przestrzeni publicznej, małej architektury oraz wyzwaniach, jakie stoją przed miastem w tym zakresie.
Jak mówi dyrektor Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Tarnowa Maria Zawada-Bilik, pierwszy dzień konferencji to przede wszystkim prelekcje i panele dyskusyjne.
– Między innymi prelekcja, która będzie dotyczyć słynnych już krasnali wrocławskich, które się stały fenomenem i niezwykle zwiększyły rozpoznawalność miasta, ale też będziemy mieć specjalistów właśnie od tej przestrzeni miejskiej z udziałem oczywiście naszych tarnowskich przedstawicieli. Myślę, że taka rozmowa o mieście, co dalej w tym kontekście wyzwań i klimatycznych, barier architektonicznych, estetyzacji miasta jest ważnym elementem akurat 7 marca w urodziny Tarnowa.
Jak dodaje Maria Zawada-Bilik, pierwszy raz zaprezentowany zostanie oficjalnie Tarnowski Szlak Maszkaronów.
– Największą atrakcją będzie prezentacja tarnowskiego szlaku maszkaronów, bo czekaliśmy na to długo. To jest też przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu Tarnów nowe spojrzenie z udziałem artystów, bo przypominam, że to właśnie aż czternastu artystów stworzyło naszych czternaście maszkaronów, których inspiracjami były te maszkarony z tarnowskiego Ratusza.
Drugi dzień konferencji poświęcony będzie warsztatom z planowania przyjaznej przestrzeni publicznej. Pierwsza tura rozpocznie się o godzinie 9, druga o 11.30.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Należy go potwierdzić mailowo na adres konferencje@slmoments.pl. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.
Konferencja połączona z panelami dyskusyjnymi i warsztatami odbędzie się 7 i 8 marca w Sali Lustrzanej.