Historyczny Puchar Świata w snowboardzie za nami. Oskar Kwiatkowski ósmy w Krynicy-Zdroju [ZDJĘCIA]

kwiatkowski oskar ps krynica

Mistrz świata Oskar Kwiatkowski zajął 8. miejsce w drugich zawodach Pucharu Świata w snowboardzie w Krynicy-Zdroju. Polak odpadł w ćwierćfinale slalomu giganta równoległego z Włochem Maurizio Bormolinim, który dotarł później do finału i zajął II miejsce.

Zawody wygrali Arvid Auner z Austrii oraz Japonka Tsubaki Miki.

Oskar Kwiatkowski jako jedyny z reprezentantów Polski wszedł do 1/8 finału z 8. miejsca w kwalifikacjach. W sobotę zajął 11. miejsce, a w kwalifikacjach miał wtedy trzeci czas.

– Mogło być lepiej, moje ambicje były wyższe, choć dałem z siebie wszystko. Wszyscy pozytywnie wypowiadali się na temat Krynicy i organizacji zawodów, która jest na najwyższym poziomie. Zawodnicy z innych krajów byli tym mile zaskoczeni

– zaznaczył Oskar Kwiatkowski.

Wyniki Polaków 8. Oskar Kwiatkowski, 19. Michał Nowaczyk, 34. Andrzej Gąsienica-Daniel, 38. Maciej Mikołajczyk, dyskwalifikacja – Mikołaj Rutkowski.

Wsród pań: 24. Weronika Biela-Nowaczyk, 25. Maria Bukowska-Chyc, 28. Natalia Stokłosa, 34. Karolina Półtorak, 36. Olga Kaciczak, 38. Sonia Zapała, dyskwalifikacja – Weronika Dawidek i Olimpia Kwiatkowska.

Drugi dzień Pucharu Świata w snowboardzie w Krynicy. Oskar Kwiatkowski w 1/8 finału [ZDJĘCIA]