Na Facebooku pojawiło się fałszywe konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Profil informuje o inwestycji mającej zagwarantować emeryturę już w wieku 50 lat. Oszuści podają, że wystarczy zainwestować 1 tys. zł.
Prawdopodobnie w ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków – przestrzega ZUS.
– Posłużono się przy tym spreparowanym wizerunkiem byłej prezes ZUS – prof. Gertrudy Uścińskiej, aby uwiarygodnić informację. ZUS rozważa podjęcie kroków prawnych w tej sprawie
– mówi regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim Wojciech Dyląg.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina również o możliwych próbach wyłudzania danych od klientów Zakładu. Nie należy klikać w podejrzane linki – zarówno mailowe, jak i przesyłane w wiadomościach SMS, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.
Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki.


![Nowy Sącz: Po ataku zimy 100 interwencji strażników miejskich w ciągu tygodnia [WIDEO] 3 Tyrkiel](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tyrkiel-350x250.jpg)


![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 6 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-350x250.jpg)




![Aleksandra Mirosław otworzyła ściankę wspinaczkową u Sybiraków [ZDJĘCIA] 11 scianka](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/scianka-120x86.jpg)
![Ks. Krzysztof Czech: Cisza Adwentu jest nam potrzebna do właściwego spotkania z Panem Bogiem [WIDEO] 12 Ks.Krzysztof Czech](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ks.Krzysztof_Czech-120x86.jpg)


