Józefa Szczurek-Żelazko o działaniach rządu: Wraca słynne hasło 'Pieniędzy nie ma i nie będzie’

IPBtAaYa

Pierwsze działania rządu polegają na nicnierobieniu jeżeli chodzi o rozwiązywanie problemów Polaków – powiedziała na antenie RDN Małopolska posłanka PiS Józefa Szczurek-Żelazko.

Parlamentarzystka oceniając pierwsze decyzje nowej koalicji rządzącej powiedziała, że zamiast inwestycji przynoszących Polsce rozwój i bezpieczeństwo, wraca słynne hasło 'Pieniędzy nie ma i nie będzie’.

– Jak słucham wypowiedzi poszczególnych przedstawicieli rządu, ministrów czy wiceministrów to wcale nie jestem zaskoczona. Po prostu hasło, które przyświeca obecnemu rządowi to hasło 'Pieniędzy nima i nie będzie’, tak jak mówił kiedyś minister finansów rządu Platformy Obywatelskiej. Dziwnym trafem kiedy Prawo i Sprawiedliwość rządzi pieniądze są. Szanowni państwo, pamiętacie jak wyglądała ta Polska samorządowa – powiatowa, gminna do 2015 roku, drogi gminne, które wymagały totalnego remontu, przedszkola, szkoły, które były zdewastowane, które wymagały inwestycji, podobnie jak wiele instytucji takich jak szpitale.

Kilka dni temu wiceminister infrastruktury w rządzie Donalda Tuska przekazał, że środki na realizację programu 'stu obwodnic” są niewystarczające.

Poseł Józefa Szczurek-Żelazko, jako przykład złych decyzji wskazała także m.in. odroczenie Krajowej Sieci Onkologicznej, która miała zapewnić dostępność leczenia chorym na nowotwory. Politycy rządu Donalda Tuska twierdzą, że ten program trzeba odłożyć w czasie, bo Prawo i Sprawiedliwość nie przygotowało na czas przepisów. Parlamentarzystka nie zgadza się z zarzutami pod adresem poprzedniego rządu.

– To absolutnie nie jest kwestia nieprzygotowania, bo po to jest rząd, żeby przygotowywał, niech się w końcu weźmie do roboty, poza szukaniem trupów w szafie i polowaniem na czarownice, bo tak w tej chwili wygląda praca rządu polskiego. Siedem rozporządzeń naprawdę można było przygotować, tym bardziej że podwaliny zostały zrobione, więc jest to totalna wymówka i działanie na szkodę pacjentów. Krajowa Sieć Onkologiczna była ogromną szansą dla Polaków. Wiemy, że zachorowalność na nowotwory z roku na rok jest coraz większa. Pacjenci oczekują tej szybkiej ścieżki od momentu rozpoznania choroby do leczenia, żeby nie musieli błądzić po całym systemie ochrony zdrowia.

Tymczasem dwa miesiące po powołaniu nowego rządu Prezydent RP zwołał Radę Gabinetową. Po posiedzeniu Andrzej Duda powiedział, że jest zadowolony z tego spotkania, ponieważ było merytoryczne. Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych przekazała, że najważniejsze inwestycje, takie jak CPK czy elektrownia atomowa, będą kontynuowane.

Posłanka PiS o odchudzaniu podstawy programowej. 'Polska będzie dostawcą taniej siły roboczej na zachód’

Exit mobile version