W połowie tego roku strażacy ochotnicy z Czyrnej, w gminie Krynica Zdrój będą mieć nową remizę. W dotychczasowej siedzibie brakowało m.in. miejsca na sprzęt. Teraz nowe lokum oprócz garażu ma mieć nowoczesne zaplecze socjalne z szatnią, toaletą i miejscem do odpoczynku po akcjach.
– Jak byłem ostatnio przy remizie to trwało docieplenie budynku, ale też prace w środku tj. tynkowanie czy wykończeniowe. Idzie to bardzo dobrze. W tym roku OSP Czyrna obchodzi 75-lecie swojego istnienia i ma doskonały prezent z okazji tego jubileuszu
– mówi burmistrz Piotr Ryba.
Krynica-Zdrój dostała pieniądze na prace z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 2 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-350x250.jpg)







![W Adwencie na nowo poznaj historię Świętej Rodziny i Ziemi Świętej. Wykład w UNSJPII przygotowaniem do Bożego Narodzenia [ZDJĘCIA] 10 uniwersytet grudzien](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/uniwersytet_grudzien-120x86.jpg)


![Są szóste w Polsce. Duże osiągnięcie piłkarek z Tęgoborzy [ROZMOWA] 13 pilkarki tegoborze studio2](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/pilkarki_tegoborze_studio2-120x86.jpg)

