Tauron Liga. Tarnowskie 'Żyrafy’ wracają z Bydgoszczy bez punktów

424669164 870860348383028 2166243775405938774 n

Widmo spadku z Tauron Ligi coraz mocniej zagląda w oczy siatkarkom Grupa Azoty Akademii Tarnowskiej. Wczoraj Żyrafy w tzw. meczu o sześć punktów przegrały na wyjeździe z Metalkas Pałacem Bydgoszcz 1:3 (34:36, 25:19, 23:25, 25:27).

Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg. W pierwszym secie tarnowianki prowadziły już 24:20, ale nie były w stanie wygrać tej partii. Najpierw gospodynie doprowadziły do remisu, a następnie po bardzo długiej grze na przewagi zwyciężyły 36:34.

To niepowodzenie wydawać by się mogło nie zdemobilizowało zawodniczek Błażeja Krzyształowicza, ponieważ drugiego seta wygrały pewnie 25:19 i doprowadziły do remisu.

Niestety, kolejne dwie partie, mimo bardzo wyrównanego przebiegu, znów padły łupem bydgoszczanek, odpowiednio 25:23 i 27:25. Dzięki czemu gospodynie dopisały do swojego konta 3 punkty i znacznie odskoczyły zawodniczkom z Tarnowa. Z kolei Żyrafy wciąż pozostają z zaledwie 8 punktami i do bezpiecznego miejsca tracą już 4 oczka. Tarnowiankom na odwrócenie losu zostały tylko 3 mecze. Najbliższy zagrają u siebie z PGE Rysicami Rzeszów w sobotę 24 lutego.

Metalkas Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Akademia Tarnowska (36:34, 19:25, 25:23, 27:25)