Grupa Azoty Unia Tarnów bez szans w starciu z mistrzem Polski

20240203CSMS0052

Bolesna lekcja dla szczypiornistów Grupa Azoty Unii Tarnów. ‘Jaskółki’ w domowym meczu inaugurującym rundę wiosenną Orlen Superligi wyraźnie przegrały z Industrią Kielce 26:39 (13:23).

Początek spotkania był dość wyrównany i obie drużyny naprzemiennie zdobywały bramki. Sytuacja zmieniła się od wyniku 3:3. Wówczas kielczanie po raz pierwszy pokazali swoją moc, zdobywając aż sześć bramek z rzędu. Po chwili dorzucili jeszcze kolejnego gola i prowadzili różnicą siedmiu trafień. W dalszej części gry zawodnicy z Kielc nie forsowali tempa, bezpiecznie utrzymując nad tarnowianami spory dystans. Na tym jednak trochę zyskali gospodarze, gdyż udało im się zmniejszyć stratę do pięciu bramek (9:14). Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do przyjezdnych, którzy po raz kolejny pokazali, że są jedną z najlepszych drużyn w Europie. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zdobyli pięć bramek z rzędu i na przerwę obie ekipy schodziły przy dziesięciobramkowym prowadzeniu kielczan (13:23).

Po zmianie stron przez chwilę dominowała gra gol za gol, ale znów szybko inicjatywę przejęli zawodnicy z województwa świętokrzyskiego. Rzucili trzy bramki z rzędu i wówczas już ich przewaga wzrosła do dwunastu goli. Taki stan meczu utrzymywał się przez kilkanaście minut. Zawodnicy z Tarnowa nie byli w stanie wiele zrobić przy dobrej grze w obronie kielczan, a jak już przedarli się przez ‘zasieki’ rywali, to na ich drodze stawał bramkarz Miłosz Wałach. ‘Jaskółkom’ pod koniec udało się co prawda odrobić dwa gole, jednak ostatnie słowo i tak należało do Industrii. Po raz kolejny wykorzystali słabszy okres Unii, rzucając cztery bramki z rzędu i ostatecznie zwyciężyli 39:26.

Grupa Azoty Unia Tarnów tym samym pozostaje z 24 punktami, zdobytymi w rundzie jesiennej. Kolejny mecz podopieczni trenera Marcina Janasa zagrają w środę (7.02). Wówczas to na wyjeździe zmierzą się z ostatnim w tabeli Zepter KPR Legionowo.

Grupa Azotu Unia Tarnów – Industria Kielce 26:39 (13:23)

Grupa AzotyUnia Tarnów: Wysocki, Małecki – Zdobylak 1, Wątroba 1, Sanek 2, Podsiadło 5, Małek, Bushkou 1, Smolikau 4, Adamski 4, Słupski, Parovinchak 6, Sikora, Mrozowicz, Tokarz 2.