Tauron Liga. Jednostronne widowisko w Mielcu. Stal wyraźnie lepsza od tarnowskich ‘Żyraf’

421296728 1090050182289355 4991757402464616886 n

Siatkarki Ita Tools Stali Mielec górą w derbowym starciu z Grupa Azoty Akademią Tarnowską. Biało-niebieskie bez większych problemów pokonały przed własną publicznością tarnowskie ‘Żyrafy’ 3:0 (25:16, 25:18, 26:24) i tym samym wzięły rewanż za porażkę w takich samych rozmiarach w pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek Tauron Ligi rozegranym w Tarnowie.

Pierwszy set lepiej zaczął się dla gospodyń, które szybko wyszły na czteropunktowe prowadzenie (5:1). ‘Żyrafom’ udało się odrobić część strat przy zagrywce Wiktorii Szumery, ale mielczanki cały czas utrzymywały 2-3-punktową zaliczkę. Przez chwilę gra toczyła się punkt za punkt, jednak w miarę upływu czasu znów do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki z Mielca, które przede wszystkim lepiej grały w obronie i były skuteczniejsze w ataku. Przy wyniku 17:14 dla Stali trener Błażej Krzyształowicz poprosił o czas, jednak na niewiele się to zdało, ponieważ kilka chwil później gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu i finalnie zwyciężyły 25:16.

Druga partia to niemal kopia poprzedniego seta. Zawodniczki Stali już na początku wypracowały sobie trzypunktową przewagę, która głównie wynikała ze słabego przyjęcia tarnowianek, zwłaszcza przy serwisie Sylwii Kucharskiej. Zaliczka gospodyń utrzymywała się dość długi czas, a później dzięki skutecznym atakom Emilii Muchy jeszcze bardziej wzrosła i wynosiła nawet sześć ‘oczek’ (18:12). W końcówce co prawda tarnowianki starały się odrobić straty, ale ostatecznie to Mielec zdobył drugiego seta, wygrywając 25:18.

Gra od początku trzeciego seta była wyrównana i obie drużyny naprzemiennie punktowały. Jednak od wyniku 5:4 dla gospodyń, ‘Żyrafy’ skutecznym atakiem zdobyły trzy punkty z rzędu i po raz pierwszy wyszły na kilkupunktowe prowadzenie w tym meczu. W pewnym momencie przewaga tarnowianek była nawet większa (7:11), ale siatkarki Stali powróciły do swojego grania z dwóch poprzednich setów i doprowadziły do wyrównania. Końcówka to duże emocje i gra punkt za punkt. Lepszym sprytem jednak popisały się podopieczne trenera Mateusza Grabdy, które zwyciężyły na przewagi 26:24 i zakończyły spotkanie wynikiem 3:0, dopisując do swojego konta ważne trzy punkty.

Wygrana Stali spowodowała, że mielczanki oddaliły się od strefy spadkowej na 4 punkty. Z kolei dla tarnowskich ‘Żyraf’ przegrana ‘za trzy’ mocno komplikuje kwestię walki o utrzymanie, ponieważ dalej z 8 punktami zamykają tabelę Tauron Ligi.

Kolejny mecz mielczanki zagrają na wyjeździe z ŁKS-em Commercecon Łódź (4.02), natomiast tarnowianki przed własną publicznością podejmą Energę MKS Kalisz (5.02)

Ita Tools Stal Mielec – Grupa Azoty Akademia Tarnowska 3:0 (25:16, 25:18, 26:24)