Tarnowscy szczypiorniści grają dalej w Pucharze Polski

20240123CSMS0087

Szczypiorniści Grupa Azoty Unii Tarnów są w kolejnej rundzie Orlen Pucharu Polski. 'Jaskółki’ w derbach regnionu na wyjeździe pokonały Handball Stal Mielec 36:32 (19:16).

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Jakub Adamski. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli, a Kacper Sobczyk wyrównał wynik. W 3. minucie Albert Sanek otrzymał dwie minuty kary. Mimo tego obie drużyny kontynuowały wyrównaną walkę, co tworzyło dynamiczne widowisko.

Chwilami tarnowianie lekko odskakiwali, budując kilka punktów przewagi. Jednak miejscowi nie zamierzali się poddawać, co sprawiło, że emocje nie opuszczały boiska. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:19 na korzyść Grupy Azoty Unii Tarnów, pozostawiając kibiców w napięciu przed drugą częścią tego pasjonującego pojedynku.

Druga połowa meczu przyniosła chwilowy przestój dla Unii, co skutecznie wykorzystał zespół z Mielca, zaciskając rezultat. Na ławkę kar odesłany został Dawid Ruhnke. Trener gospodarzy poprosił o czas dla swoich graczy.

Chwilę później podopieczni Marcina Janasa przełamali impas za sprawą dwóch kolejnych bramek zdobytych przez Michała Słupskiego. Goście z Tarnowa zdobyli cztery gole z rzędu, z czego trzy były autorstwa Vladyslava Parovinchaka.

W kolejnych momentach gry tarnowianie stopniowo powiększali swoją przewagę, wykazując skuteczność w ofensywie i pewność w obronie. Ostatecznie – mimo zaciętej walki – „Jaskółki” utrzymały kontrolę nad meczem, zwyciężając wynikiem 32:36.

Handball Stal Mielec – Grupa Azoty Unia Tarnów 32:36 (16:19)

Handball Stal Mielec: Dekarz, Novikov – Ruhnke 4, Sarnowski 5, Sobczyk 3, Kotliński 1, Graczyk, Napierała, Kaźmierczak 1, Smoliński 1, Stefani 4, Przychodzień 6, Osmola 2, Królikowski, Światłowski 5.