Ks. Jan Bartoszek: W modernizacji radia bardzo pomogli nam słuchacze

ks. Bartoszek

– Nasi słuchacze wspierali nas i dopingowali podczas modernizacji Radia RDN Małopolska w Tarnowie – powiedział w audycji Słowo za Słowo dyrektor rozgłośni ks. dr hab. Jan Bartoszek. Dziś (24.01) biskup tarnowski Andrzej Jeż poświęcił diecezjalną rozgłośnię po remoncie.

Data nie jest przypadkowa. 24 stycznia w liturgii wspominamy św. Franciszka Salezego, który jest patronem dziennikarzy i redaktorów prasy katolickiej.

Prace w radiu trwały pół roku. Mamy nową reżyserkę, konsoletę, studio emisyjne i nagraniowe, salę konferencyjną, a także odnowioną redakcję informacji. Remont był w prawie każdym pomieszczeniu. Są nowe instalacje i rozwiązania techniczne. Powstała także winda z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych.

– Dokonaliśmy metamorfozy naszej siedziby przy Bema 14. Wymieniliśmy sieć elektryczną i wodno-kanalizacyjną, różnego rodzaju elementy nadawcze, które usprawniają nasze funkcjonowanie. Wykonane prace jeszcze bardziej zaczynają służyć przede wszystkim naszym pracownikom, którzy podejmują trudną pracę informacyjną i ewangelizacyjną. Nasi słuchacze, którzy nas odwiedzają są zachwyceni wykonanymi pracami

– mówi ks. Jan Bartoszek dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

W siedzibie rozgłośni przy Bema 14 w Tarnowie powstała także ściana, na której znajdują się nazwiska osób, które wsparły remont radia. Jest na niej jeszcze dużo miejsca, ponieważ mamy jeszcze wiele zobowiązań finansowych.

– Z okazji 30-lecia postanowiliśmy przygotować specjalną ścianę, która upamiętni nie tylko datę powstania naszej rozgłośni, ale również ten moment 30-lecia i tej metamorfozy, którą przeszła nasza rozgłośnia w ciągu ostatniego pół roku. Na tej ścianie postanowiliśmy uhonorować tych, którzy indywidualną ofiarą wsparli podejmowane przez nas działania remontowe.

Dziś świętujemy, wspominając naszego patrona. Papież Pius IX św., ogłosił Franciszka Salezego doktorem Kościoła w 1877 r., a Pius XI patronem dziennikarzy i katolickiej prasy (1923).

Jego pisma wyróżniają się tak pięknym językiem i stylem, że do dnia dzisiejszego zalicza się je do klasyki literatury francuskiej.

Święty Franciszek Salezy miał dar nawiązywania kontaktu z ludźmi, umiał ich przekonywać, swoje spotkania okraszał humorem. Pisał traktaty w formie krótkich artykułów objaśniających prawdy wiary. Mieszkańcy znajdowali pod swoimi drzwiami drukowane homilie, napisane językiem obrazowym. Szukał ludzi, potrafił przejść wysokie góry, żeby spotkać innych i podzielić się z nimi Dobrą Nowiną.

 

Na 30. rocznicę powstania będziemy mieć odnowioną siedzibę Radia RDN Małopolska

Remont w RDN. Przygotowaliśmy specjalne dyplomy dla naszych ofiarodawców

Exit mobile version