O problemie przemocy wobec najmłodszych oraz zachęceniu do zdecydowanej reakcji na takie zjawiska. Po raz dwunasty w Tarnowie odbędzie się kampania społeczna 'Biała Wstążka”. To akcja wymierzona przeciwko przemocy. Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem 'Pomoc dziecku krzywdzonemu’.
Jak mówiła na antenie RDN Małopolska przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Tarnowie Kamila Kabat, symptomy dziecka krzywdzonego mogą nie być widoczne gołym okiem.
– Najprościej zaobserwować przemoc fizyczną, bo to są ślady na ciele. To jest również przemoc psychiczna, ekonomiczna i zaniedbanie. I rozpoznanie tego czy dziecko doświadcza tej przemocy jest już trudniejsze, bo tego nie zobaczymy bezpośrednio. Są pewne symptomy, które możemy wyłapać w zachowaniu dziecka. To mogą być dzieci wyciszone, zamknięte w sobie, ale to mogą być dzieci bardzo agresywne w swoim zachowaniu dzieci, które się okaleczają i żeby dotrzeć do tego dziecka to najważniejsza jest rozmowa.
Centrum Usług Społecznych oraz Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Osób Doznających Przemocy Domowej w ramach kampanii zaplanowało wiele wydarzeń. Jedną z nich będzie konferencja pn. 'Pomoc dziecku krzywdzonemu”, która odbędzie się w poniedziałek, 4 grudnia o godzinie 9:00 w Zakładzie Aktywności Zawodowej 'Słoneczne Wzgórze”. Dostępne będą także dyżury psychologa, pracowników zespołu ds. przeciwdziałania przemocy oraz prawnika.
Więcej informacji dotyczących organizowanych wydarzeń można uzyskać w Centrum Usług Społecznych w Tarnowie pod nr telefonu: 14 688 20 77, 14 688 20 78 lub 14 688 20 79, lub na stronie internetowej
Kampania „Biała Wstążka” w Tarnowie pod hasłem „Pomoc dziecku krzywdzonemu”


![Oczyszczanie ścieków będzie mniej kosztowne. Gmina Chełmiec współpracuje z Sądeckimi Wodociągami [ZDJĘCIA] 3 wodociagi4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/wodociagi4-350x250.jpg)

![Kontynuacja inwestycji oraz rozpoczęcie nowych zadań. W 2026 roku gmina Rytro wyda 11 mln złotych [WIDEO] 5 Kotarba Jan](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Kotarba_Jan-350x250.jpg)





![Ks. Tomasz Rąpała: Chrystus przychodzi, aby wejść w naszą codzienność [WIDEO] 11 ks.Rapala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/ks.Rapala-120x86.jpg)



