Senamina – sposób na krótkotrwałą bezsenność

1 9

W badaniu zrealizowanym przez SW Research aż 64 proc. dorosłych Polaków przyznało, że ma problemy ze snem. Ponadto, 25 proc. tej grupy deklaruje, że od co najmniej roku zmaga się z bezsennością, która wpływa na ich codzienne funkcjonowanie.Skala zjawiska jest bardzo duża, a życie w stresie i zaburzenia rytmu dobowego bez wątpienia sprzyjają pojawieniu się okresowych problemów ze snem. W takich przypadkach warto zastosować preparaty zawierające doksylaminę, np. lek Senamina. Dowiedz się więcej o leczeniu krótkotrwałej bezsenności i zastosowaniu doksylaminy.

Insomnia, czyli problemy ze snem

Bezsenność, określana także jako insomnia, to jedno z najczęściej diagnozowanych zaburzeń snu. Mogą to być problemy dotyczące:

Tego rodzaju dolegliwości mają negatywny wpływ zarówno na samopoczucie, jak i stan zdrowia. Osoba, która nie doświadcza długiego, głębokiego snu, budzi się kilkukrotnie w ciągu nocy, może być rozdrażniona, mieć problemy z koncentracją, a także odczuwać spadającą efektywność w pracy.

Dlatego tak ważne jest znalezienie sposobu na to, aby szybko i bezpiecznie pozbyć się problemu bezsenności.

Senamina jako lek na bezsenność

Senamina może być dla pacjenta sposobem na walkę z krótkotrwałymi problemami ze snem. Jest to preparat dostępny bez recepty, który w składzie ma przebadaną klinicznie doksylaminę. Eliminuje ona najczęściej występujące objawy krótkotrwałej bezsenności.

Senamina skutecznie skraca czas zasypiania – nawet do 30 minut. Jednocześnie jej stosowanie przed zaśnięciem powoduje, że śpi się dłużej, nawet do 8 godzin, a sen jest spokojny i głęboki. Człowiek nie budzi się w nocy, co wpływa na kondycję i samopoczucie. Co najwazniejsze, Senamina to lek, który nie uzależnia.

Dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie przyjmowania leku z lekarzem pierwszego kontaktu, a także wdrożenie zasad higieny snu.

Jak zapewnić sobie dobry sen?

Aby rozwiązać problemy ze snem, warto zastosować się do kilku prostych zasad wymienionych na stronie https://senamina.pl/. Ważne są warunki, w jakich zasypiamy. Należy to robić w ciszy, wyłączając silne źródła światła, takie jak telefon komórkowy czy tablet. Warto również zadbać o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu i świeże powietrze. Z tego względu ważne jest codzienne wietrzenie sypialni przed zaśnięciem. Eksperci zalecają, aby kłaść się i wstawać o podobnych porach. Regularny cykl dnia i nocy sprzyja skutecznej walce z bezsennością. Łóżko w sypialni trzeba traktować jako miejsce wyłącznie do spania, a nie np. relaksu z książką czy oglądania telewizji. W ramach zdrowej higieny snu zaleca się unikanie kofeiny, nikotyny i alkoholu, szczególnie w godzinach wieczornych. Przed samym snem najlepiej nie spożywać zbyt obfitych posiłków, które mogłyby powodować uczucie ciężkości, czy problemy z trawieniem, co nie sprzyja zasypianiu i może powodować kilkukrotne wybudzanie się w ciągu nocy.

Nie należy zasypiać na siłę, czyli tylko dlatego, że wstajesz nazajutrz o wczesnej porze, albo jest już po prostu późno i należy iść spać. Lepszym rozwiązaniem jest położenie się do łóżka wtedy, gdy jesteś już zmęczony, co zwiększa szanse na szybsze zaśnięcie.

Wdrożenie takich zasad w parze z zastosowaniem Senaminy może okazać się pomocne w zwalczeniu problemów z krótkotrwałą bezsennością. Jeśli okaże się jednak inaczej i pomimo wyciszenia w godzinach wieczornych i zażycia Senaminy przez kilka kolejnych dni problemy ze snem nadal występują, warto skonsultować się z lekarzem internistą, ponieważ bezsenność może być symptomem wielu różnych chorób.

Warto zaznaczyć, że Senamina to lek, dlatego dla własnego bezpieczeństwa należy go stosować zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i zwrócić uwagę na przeciwwskazania do jego zażywania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

SEA/14253/10/23

Informacje o leku:
Senamina, 12,5 mg doksylaminy wodorobursztynianu. Lek OTC
Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych.
Podmiot odpowiedzialny: Adamed Pharma S.A.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuł powstał przy współpracy partnera zewnętrznego.
Exit mobile version