Stal Mielec gra dalej w Pucharze Polski

Garbarnia Stal

Piłkarze Stali Mielec w 1/8 Fortuna Pucharu Polski. Biało-niebiescy na wyjeździe po dogrywce pokonali Hutnik Kraków 4:2 (0:0).

Mimo, że stawiana w roli faworyta drużyna z Mielca przeważała w pierwszej połowie, to na przerwę obie strony schodziły z bezbramkowym remisem. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po zmianie stron. Druga połowa zdecydowanie lepiej ułożyła się dla przyjezdnych z Mielca, ponieważ najpierw w 54. min wynik otworzył Michał Trąbka, a dwie minuty później z boiska wyleciał piłkarz Garbarnii Adrian Kajpust, przez co podopieczni trenera Kamila Kieresia grali w przewadze.

Trzecioligowiec nie zamierzał się jednak poddawać i w 65. min doprowadził do remisu za sprawą Bartosza Żurka. Na dodatek w 75. min Garbarnia wyszła na prowadzenie po trafieniu Kacpra Durdy.
Mielczanie wyrównali na cztery minuty przed końcem meczu, a do siatki trafił Ilia Szkurin.

Taki wynik spowodował, że o zwycięstwie którejś ze stron musiała zadecydować dogrywka. W niej lepsi okazali się zawodnicy z Mielca i po trafieniach Krystiana Gettingera i ponownie Szkurina awansowali dalej.

Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, ponieważ w 119. min drugą żółtą kartkę otrzymał Rafa Santos.

Losowanie 1/8 Fortuna Pucharu Polski odbędzie się w piątek, 10 listopada o godzinie 12.00

Garbarnia Kraków – Stal Mielec 2:2 pd. 2:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Trąbka 54, 1:1 Żurek 65, 2:1 Durda 75, 2:2 Szkurin 86, 2:3 Gettinger 94, 2:4, Szkurin 101.

Żółte kartki: Morys, Nowak, Grzybowski, Opalski – Trąbka, Rafa Santos, Getinger.

Czerwone kartki: Adrian Kajpust (56. min, za faul taktyczny) – Rafa Santos (111. min,  za drugą żółtą).

Garbarnia: Mateusz Bartusik – Daniel Morys, Michał Czekaj (107 Bartosz Seweryn), Kajpust, Moskiewicz – Żurek (70 Opalski), Duda, Dziedzic, Klec (80 Nowak), Grzybowski (90 Wątroba) – Durda (90 Sutor).

Stal: Jałocha – Gerstenstein, Esselink, Matras, Ehmann, Wołkowicz (68 Getinger) – Stępień (46 Szkurin), Santos, Trąbka (61 Domański), Hinokio (68 Guillaumier) – Meriluoto (74 Wolsztyński).

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).