Bruk-Bet Termalica Nieciecza wraca z jednym punktem ze stolicy

image0 003

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie starcie Bruk-Bet Termalica Nieciecza z Polonią Warszawa w 14. kolejce Fortuna 1. Ligi. Po zaciętym boju mecz rozgrywany w Warszawie zakończył się wynikiem 1:1.

Od początku meczu sporo okazji tworzyła sobie drużyna Polonii Warszawa, jednak golkiper Termaliki wykazał się umiejętnościami i dobrze interweniował. Po blisko pół godziny gry okazję do bramki mieli goście z Niecieczy, jednak strzał z 27. minuty w wykonaniu Kacpra Karaska został wybity przez bramkarza Polonii na rzut rożny.

Kolejne minuty to kolejne akcje obu drużyn i sporo strzałów oddawane na obie bramki. W 34. minucie swoich sił spróbował Taras Zaviiskyi, jednak uderzenie było obok bramki. Chwilę później odpowiedziała a to drużyna z Warszawy, a strzał główką w w wykonaniu Marcina Kluski został obroniony przez Tomasza Loskę. Przed przerwą dwa razy pokonać bramkarza rywali próbował jeszcze Andrii Dombrovski, jednak bezskutecznie i po 45. minutach było 0:0.

Druga połowa znów rozpoczęła się od mocnej rywalizacji i wymiany ciosów. Obie drużyny próbowały swoich sił i sprawdzały dyspozycję bramkarzy. Przełamanie strzeleckiej niemocy nastąpiło w 59. minucie spotkania. Aktywny w tym meczu Marcin Kluska zagrał piłkę w obręb pola karnego ‘Słoni’, tam do futbolówki dopadł Bartosz Biedrzycki i pewnym strzałem pokonał Tomasza Loskę.

To podrażniło piłkarzy z Niecieczy, którzy nie odpuszczali i szukali bramki wyrównującej. Ta sztuka udała im się w 82 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Polonii piłkę przejął Tomas Poznar i z kilku metrów skierował ją do bramki rywali.

Niecieczanie w samej końcówce mieli okazję, aby zdobyć zwycięską bramkę. W 89. Minucie Morgan Fassbender wyszedł sam na sam z bramkarzem ‘Czarnych koszul’, jednak nie zdołał wykorzystać tej okazji i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Po czternastu kolejkach pierwszej ligii Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma uzbierane czternaście punktów, co daje jej miejsce w środku tabeli.

Najbliższe spotkanie ‘Słonie’ rozegrają 11 listopada. W meczu na własnym stadionie zmierzą się ze Stalą Rzeszów. Początek meczu o godzinie 20:00.

Polonia Warszawa – Bruk-Bet Termalica 1:1 (0:0) 1:0 Bartosz Biedrzycki 59, 1:1 Poznar 82.

Żółte kartki: Okrhronchuk, Kołodziejski – W.Biedrzycki, Trubeha.

Polonia Warszawa: 96 Mateusz Kuchta – 2 Michał Grudniewski, 66 Maciej Kowalski-Haberek,  26 Michał Kołodziejski, 37 Nikodem Zawistowski (65 18 Dariusz Pawłowski) – 14 Vladyslav Okrhronchuk (65 16 Krzysztof Koton), 20 Piotr Marciniec, 22 Bartosz Biedrzycki, 7 Marcin Kluska (77 11 Szymon Kobusiński), 77 Mateusz Michalski (77 8 Oliwier Wojciechowski) – 9 Paweł Tomczyk (87 6 Jakub Piątek).

Rezerwowi: 57 Jakub Lemanowicz – 6 Jakub Piątek, 8 Oliwier Wojciechowski, 16 Krzysztof Koton, 11 Szymon Kobusiński, 18 Dariusz Pawłowski, 21 Jan  Majstrek, 27 Tomasz Wełna, 28 Łukasz Piątek.

Trener: Rafał Smalec.

Bruk-Bet Termalica: 1 Tomasz Loska –  21 Damian Hilbrycht 3 Arkadiusz Kasperkiewicz,  97 Wiktor Biedrzycki, 17 Taras Zaviiskyi (70 26 Wojciech Jakubik) –  24 Kacper Karasek (70 7 Morgan Fassbender),  28 Maciej Ambrosiewicz (79 88 Tomas Poznar), 8 Andrii Dombrovskyi, 14 Artem Poliarus (60 10 Adam Radwański) –  9 Jakub Branecki, 53 Andrzej Trubeha (60 6 Maciej Wolski).

Rezerwowi: 70 Eric Topór  – 6 Maciej Wolski, 7 Morgan Fassbender,  10 Adam Radwański, 19 Erwin Bahonko, 26 Wojciech Jakubik,  50 Florin Purece,  77 Artem Putiwcew, 88 Tomas Poznar.

Trener:  Mariusz Lewandowski.

Sędziował: Jacek Małyszek.