Azotowe Derby nie dla tarnowskich ‘Żyraf’. Pewna wygrana Chemika Police

391738496 790199703115760 9003379203134872128 n

Siatkarki Grupa Azoty Akademii Tarnowskiej nieudanie zakończyły swoją podróż na północ Polski. W drugiej kolejce Tauron Ligi ‘Żyrafy’ na wyjeździe w uległy Grupa Azoty Chemikowi Police 0:3 (12:25, 20:25, 21:25).

W pierwszym secie gospodynie z Polic, które są jednym z faworytów do tytułu Mistrzyń Polski, dość szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Później przez chwilę ta przewaga się utrzymywała, aż do wyniku 14:11. Wówczas policzanki zdobyły aż 9(!) punktów z rzędu (23:11) i było już jasne, że o dobry rezultat w tej partii będzie niezwykle trudno. Ostatecznie tarnowiankom w tej odsłonie udało się zdobyć jeszcze tylko jedno ‘oczko’ i finalnie przegrały 12:25.

Druga partia źle się rozpoczęła dla podopiecznych trenera Marcina Wojtowicza, bo od trzypunktowej przewagi Chemika (3:0). W dalszej części seta tarnowianki starały się odrabiać straty, jednak ani razu nie udało im się wyjść na prowadzenie. Najbliżej zawodniczki z Tarnowa ‘doszły’ policzanki na jeden punkt (9:8). Niestety drużyna z Polic nie miała w tej partii wielu słabszych chwil i później powiększała swoją przewagę, która ostatecznie wyniosła pięć punktów (25:20). Co prawda nie był to tak wysoki wynik, jak w pierwszym secie, ale prowadzenie było pewne.

Trzecia i ostatnia odsłona spotkania była najbardziej emocjonująca. Po wyrównanym początku (7:7), ‘Żyrafy’ wyrobiły sobie nawet czteropunktową przewagę (9:13), która utrzymywała się przez pewien czas. Niestety końcówka tej partii należała już do zdecydowanych faworytek. Zawodniczki trenera Marco Fenoglio najpierw doprowadziły do wyrównania (17:17), a później zagrały skuteczniej w ataku, ‘zamykając’ seta i cały mecz wynikiem 25:21. Dzięki temu to Chemik kolejny raz w Azotowych Derbach zwyciężył do ‘zera’ i dopisał do swojego konta trzy punkty meczowe.

Grupa Azoty Akademia Tarnowska tym samym po dwóch kolejkach ma na swoim koncie jeden punkt, wywalczony na inaugurację przed własną publicznością z Volleyem Wrocław. Teraz ‘Żyrafy’ czeka kolejne arcytrudne spotkanie. W najbliższy czwartek (19.10) w Arenie Jaskółka podejmą Grot Budowlane Łódź, które w tym sezonie jeszcze nawet nie straciły seta i pewnie przewodzą w tabeli Tauron Ligi. Początek tego spotkania o godzinie 17.30.

Grupa Azoty Chemik Police – Grupa Azoty Akademia Tarnowska 3:0 (25:12, 25:20, 25:21)