Nie mamy żadnych planów przenoszenia siedziby spółki z Tarnowa do Kędzierzyna-Koźle – informuje w piątek (13.10) Grupa Azoty Jednostka Ratownictwa Chemicznego, która jednocześnie przekazała, że złożyła do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez poseł Koalicji Obywatelskiej Urszulę Augustyn.
Zdaniem spółki, parlamentarzystka podczas wystąpienia publicznego w ubiegły czwartek (5.10) wykorzystała i przedstawiła informacje i dokumenty, stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa.
– Sposób przedstawienia informacji przez Panią Poseł sugerował, że istnieją plany przeniesienia siedziby spółki z Tarnowa do Kędzierzyna-Koźle. Informacje są nieprawdziwe i nieuzasadnione – bowiem nie ma i nie było takich planów. W złożonym zawiadomieniu, Spółka podkreśliła, że przekazanie informacji do osób nieuprawnionych doprowadziło do wyrządzenia znacznej szkody spółce, w tym również szkody wizerunkowej
– przekazuje Grupa Azoty w oświadczeniu skierowanym do mediów.
Jednocześnie spółka poinformowała o toczącym się sporze z Grupą Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne Sp. z o.o. i wystąpiła do sądu arbitrażowego o polubowne rozstrzygnięcie sprawy, dotyczącej wadliwości i nieterminowości wykonania umowy, która dotyczy budowy nowego węzła sprężania gazu syntezowego.
– Podkreślić należy, że ten mechanizm prawny jest najbezpieczniejszym, polubownym rozwiązaniem dla obu stron, ponieważ eliminuje ryzyko udziału elementów natury pozaprawnej przy rozstrzyganiu sporu. Postępowanie arbitrażowe jest jednym z podstawowych narzędzi prawnych stosowanych właśnie w polubownym rozstrzyganiu sporów pomiędzy spółkami prawa handlowego
– informuje Grupa Azoty.
Spółka jednocześnie stoi na stanowisku, że jej działanie nie miało na celu jakiejkolwiek ingerencji w aktualną strukturę właścicielską czy lokalizacyjną spółki, która należy do tarnowskiej Grupy Kapitałowej Grupa Azoty S.A.