Jakie są współczesne problemy dzieci i młodzieży? Na te pytanie spróbują odpowiedzieć specjaliści podczas panelu dyskusyjnego 'Kochaj – Rozmawiaj – Wspieraj”. Wydarzenie jest podsumowaniem realizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie i Radio RDN Małopolska projektu Kocham-Rozmawiam-Wspieram finansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego.
Jak mówi wicedyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie Lidia Marzec, to spotkanie to będzie przede wszystkim okazja do rozmowy ze specjalistami.
– Zarówno jedna strona, czyli nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci będą mogli się skonfrontować z rodzicami. To też będzie na tyle luźna atmosfera, dlatego podkreślam, że to nie konferencja. To będzie miało taką formułę, gdzie każdy będzie mógł się wtrącić do dyskusji, gdzie każdy będzie mógł zadać pytanie zarówno bezpośrednio w czasie trwania tego wydarzenia, ale też po może podejść i porozmawiać. Będą naprawdę dobrzy specjaliści, którzy tutaj na miejscu w Tarnowie zajmują się różnymi problemami i od których będzie można zaczerpnąć jakieś wskazówki bądź też umówić się do omówienia innych problemów już w poradni.
Gościem spotkania będą psychologowie Ewa Faliszek-Podgórska i Monika Sęk oraz Małgorzata Janczak – trenerka umiejętności społecznych, certyfikowany doradca ds. zdrowienia, prowadząca warsztaty o zdrowiu psychicznym w szkołach. Specjaliści wskażą również, gdzie szukać pomocy i wsparcia w sytuacjach kryzysowych.
Spotkanie, które odbędzie się we wtorek w Bibliotece Pedagogicznej skierowane jest do rodziców, opiekunów, wychowawców i pedagogów.
Dodatkowo panel będzie okazją do udziału w spotkaniu i rozmowie z Małgorzatą Janczak – autorką książki 'O depresji. Rozmowy bez wstydu’.
Początek o godzinie 17.
Wstęp na wydarzenie jest wolny – nie ma zapisów. Szczegóły znajdują się TUTAJ
Wszystkie audycje z cyklu Kocham-Rozmawiam-Wspieram dostępne są na stronie rdn.pl w zakładce audycje (KLIKNIJ TUTAJ).
Ewa Faliszek-Podgórska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, ze szczególnym uwzględnieniem oddziaływań w obszarze dysregulacji emocji, kompetencji społeczno-emocjonalnych, zaburzeń o podłożu lękowym, mutyzmu wybiórczego, neuroterapeuta EEG Biofeedback, specjalista w zakresie opinii i orzeczeń wydawanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne.
Monika Sęk – psycholog i pedagog, trener umiejętności społecznych 'Szkoła dla Rodziców i Wychowawców’, prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dotyczące funkcjonowania społecznego i emocjonalnego, regulacji emocji, radzenia sobie ze stresem lub innymi trudnymi emocjami, pracuje z uczniami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu/Zespołem Aspergera, z ADHD, specyficznymi trudnościami w uczeniu się, zajmuje się problemami funkcjonowania uczniów z depresją i zaburzeniami lękowymi.
Małgorzata Janczak – pochodzi z Olesna, jest absolwentką filologii polskiej o specjalnościach nauczycielskiej i medialno-dziennikarskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (obecnie Akademii Tarnowskiej), nauczycielką języka angielskiego, trenerem umiejętności społecznych, certyfikowanym doradcą ds. zdrowienia, prowadzącą warsztaty o zdrowiu psychicznym w szkołach i nie tylko.
W maju 2022 roku, nakładem warszawskiego wydawnictwa Difin, wydała autorską książkę 'O depresji. Rozmowy bez wstydu’. Jest to zbiór 30 rozmów z osobami, które doświadczyły tego, jak straszną chorobą jest depresja.