Piłka ręczna. Drugie zwycięstwo ligowe tarnowian w sezonie

377761338 790805962873453 5066827990264273726 n

W meczu 6. kolejki Orlen Superligi szczypiorniści Grupa Azoty Unii Tarnów wygrali z Zepter KPR-em Legionowo.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania to zacięta walka punkt za punkt, w której z czasem lepiej poradzili sobie przyjezdni, wychodząc na prowadzenie dzięki golom Kamila Adamczyka i Jakuba Brzezińskiego (10:7). Gospodarze jednak szybko odrobili straty (10:10), a skuteczna gra Jakuba Sikory i Pawła Podsiadły sprawiła, że drużyna Unii schodziła na przerwę do szatni z czteropunktowym prowadzeniem (19:15).

Druga połowa przyniosła widzom zgromadzonym w tarnowskiej hali wiele emocji. Gdy wydawało się, że utrzymująca się przewaga tarnowian nie może wymknąć im się z rąk (20:17, 22:18, 26:22), goście włączyli drugi bieg i dzięki dwóm bramkom Mateusza Chabiora niespodziewanie doprowadzili w 51. min. do wyrównania (28:28).

Nie załamało to podopiecznych trenera Marcina Janasa. W decydującej o losach spotkania końcówce (57. min.) szarże w ataku Vladyslava Parovinchaka i Dzmitryja Smolikaua pozwoliły uzyskać trzypunktową przewagę (31:28), której nie oddali do końca.

Było to drugie zwycięstwo tarnowian w tym sezonie, dzięki czemu awansowali na 9. miejsce na 14 drużyn w tabeli, jednak nie wszystkie zespoły rozegrały jeszcze swoje spotkania w tej kolejce. W kolejnym meczu ligowym Grupa Azoty Unia Tarnów zagra 1.10 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania o 18:00.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Zepter KPR Legionowo 32:29
(19:15)

Unia: Jakub Wysocki, Patryk Małecki, Albert Sanek (2 pkt.), Ali Mehdizadeh, Dzmitry Smolikau (8), Jakub Tokarz, Konrad Watroba, Paweł Podsiadło (9), Przemysław Mrozowicz, V. Parovinchak (2), Aliaksandr Bushkou (1), Jakub Sikora (2), Michał Słupski (2), Jakub Adamski (3), Korneliusz Malek, Łukasz Kucharzyk (1). Trener Marcin Janas.

KPR: Kacper Zacharski, Tomasz Szałkucki, Adam Laskowski (1), Filip Fąfara, Kacper Bogudzinski, Kamil Adamczyk (2), Kamil Ciok (6), Krystian Wołowiec (3), Krzysztof Tylutki, Mateusz Chabior (5), Jakub Brzezinski (4), Marcin Kostro, Michał Klapka, Norbert Maksymczuk, Damian Pawelec (2), Sławomir Lewandowski (6). Trener Michał Prątnicki.