Wysoka porażka tarnowskich szczypiornistów w Kielcach

20230916CSMS0023

Piłkarze ręczni Grupa Azoty Unii Tarnów nie będą dobrze wspominać meczu 5. serii Orlen Superligi. ‘Jaskółki’ przegrały na wyjeździe z aktualnym Mistrzem Polski i finalistą Ligi Mistrzów Industrią Kielce aż 24:45 (13:23).

Początek spotkania był całkiem niezły dla podopiecznych trenera Marcina Janasa, ponieważ po trafieniach Pawła Podsiadły i Vladyslava Parovinchaka, udało im się wyjść na dwubramkowe prowadzenie (0:2). Niestety, były to tylko dobre złego początki. Gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania, a później sami już mieli na swoim koncie trzy bramki przewagi (5:2).

Z minuty na minutę ‘Jaskółki’ zaczęły popełniać coraz więcej błędów, które skrzętnie wykorzystywała drużyna prowadzona przez Talanta Dujshebaeva. Na domiar złego jeszcze w pierwszej części meczu czerwoną kartkę, za niedozwolony atak na Michała Olejniczaka, otrzymał Konrad Wątroba. Suma tych wszystkich nieszczęść spowodowała, że na przerwę kielczanie schodzili już dziesięcioma bramkami przewagi (23:13).

Druga odsłona spotkania również nie była zbyt dobra w wykonaniu tarnowskiego zespołu. Cały czas w ich grze nie było spójności, co przekładało się na kolejne błędy i w konsekwencji straty bramek. Na osiem minut przed końcem Industria Kielce prowadziła osiemnastoma bramkami (38:20), ale nie był to koniec ich popisów na parkiecie. Ostatecznie starcie Mistrza Polski z tarnowianami zakończyło się przy wyniku 45:24.

Warto też podkreślić, że w drużynie z Kielc dobre spotkanie ‘między słupkami’ zaliczył Nikodem Błażejewski, który odbił aż 40% strzałów i zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Po pięciu meczach Orlen Superligi mężczyzn zawodnicy Grupa Azoty Unii Tarnów mają na swoim koncie 4 punkty i zajmują 11. miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie tarnowianie rozegrają u siebie. W najbliższą sobotę (23.09) w Arenie Jaskółka podejmą Zepter KPR Legionowo, które na razie pozostaje bez zdobyczy punktowej. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 16.00.

Industria Kielce – Grupa Azoty Unia Tarnów 45:24 (23:13)

Industria Kielce: Wałach, Błażejewski (40%) – Olejniczak 5, Wiaderny 9, Kounkoud, Sićko 6, A.Dujshebev 7, Tournat 7, Thrastarson 4, Surgiel 1, Stenmalm 3, Paczkowski 1, Gębala 2, Nahi.

Kary: Stenmalm, Paczkowski, Nahi, Kounkoud.

Karne: 3/3.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Małecki, Wysocki (17%) – Wątroba 1, Sanek 1, Podsiadło 1, Mehdizadeh 2, Małek 1, Bushkou, Smolikau 2, Adamski 2, Słupski 1, Parovinchak 5, Kucharzyk 1, Sikora 3, Mrozowicz 2, Tokarz 2

Kary: Mrozowicz, Smolikau, Słupski, Adamski

Czerwona kartka: Konrad Wątroba (za faul).