Czternastka będzie wyższa. 'To także element szeroko rozumianego bezpieczeństwa’

Krajewski Wieslaw

Podwyżka czternastej emerytury to kontynuacja wieloletnich działań Prawa i Sprawiedliwości wspierających politykę senioralną – powiedział poseł PiS Wiesław Krajewski.

W programie Słowo za Słowo odniósł się do zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który w niedzielę ogłosił, że 14. emerytura w tym roku wyniesie 2200 złotych netto. Lider PiS podkreślał, że emeryci to jedna z grup najbardziej dotkniętych przez inflację. Dlatego dodatkowe świadczenie będzie wyższe.

– To są dobre wiadomości dla naszych seniorów. Rząd Prawa i Sprawiedliwości już od ośmiu lat mocno wspiera obszar polityki społecznej, w tym emerytów. I myślę, że to jest dobra prognoza dla emerytów – i 13 emerytura i 14 emerytura, teraz jesteśmy w przededniu wypłaty czternastej emerytury. To co prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiada realizuje się.

Najbliższa wypłata 14. emerytury nastąpi we wrześniu. Przy podniesieniu świadczenia obowiązuje zasada 'od 2900 złotych emerytury złotówka za złotówkę’, czyli osoby otrzymujące 3000 złotych emerytury dostaną 2100 złotych.

Poseł Krajewski zwrócił uwagę, że wyższa czternasta emerytura to także element szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Prawo i Sprawiedliwość stawia na tematykę bezpieczeństwa w swej kampanii wyborczej. Pod hasłem 'Bezpieczna przyszłość Polaków’ politycy formacji rządzącej będą mówić o bezpieczeństwie nie tylko militarnym i wewnętrznym, ale też energetycznym, socjalnym i gospodarczym. Z tą tematyką wiążą się też pytania referendalne.

Poseł Krajewski podkreślił, że dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy Polacy mogą czuć się bezpiecznie w swoim kraju.

– Chciałbym powrócić do ostatnich ośmiu lat – dwóch kadencji, od 2015 roku. Uważam, że Prawo i Sprawiedliwość, obóz Zjednoczonej Prawicy pod kierownictwem, wcześniej pani Beaty Szydło, a teraz pod kierownictwem pana premiera Mateusza Morawieckiego, to co wykonujemy i pracujemy na rzecz Polaków to jest właśnie elementem szeroko rozumianego bezpieczeństwa: i ochrony granic, i bezpieczeństwa energetycznego, i wielu innych rzeczy, które powodują, że Polacy czują się bezpiecznie we własnym kraju.

Referendum odbędzie się w dniu wyborów parlamentarnych, 15 października. Pytania dotyczą wyprzedaży państwowych przedsiębiorstw, podwyższenia wieku emerytalnego, przyjęcia nielegalnych migrantów oraz likwidacji bariery na granicy z Białorusią.

Rozmowa z Wiesławem Krajewskim:

 

Exit mobile version