Wysoka porażka na własnym stadionie Bruk-Bet Termaliki Nieciecza z Miedzią Legnica

Zdjecie WhatsApp 2023 07 29 o 20.23.28

Aż 1:4 polegli w pierwszym meczu na własnym stadionie, w nowym sezonie, piłkarze Bruk-Bet Termalica Nieciecza, w ramach meczu drugiej kolejki Fortuna I Ligi. Spadkowicz z Ekstraklasy Miedź Legnica nie dała szans podopiecznym trenera Mariusza Lewandowskiego, przeważając w spotkaniu, a w efekcie wywożąc z Niecieczy trzy punkty.

Miedź od początku spotkania ruszyła do ataku i w 8. minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu Kamila Antonika. W 32 min podwyższyli wynik. Tym razem piłkę do siatki „Słoni” wpakował Damian Michalik.

Na początku drugiej części meczu piłkarzom Termaliki udało się za sprawą Tomasa Poznara strzelić bramkę kontaktową na 1:2, ale w 58 minucie Damian Michalik ładnym strzałem z dystansu ponownie pokonał Topóra, co skutecznie podcięło skrzydła piłkarzom z Niecieczy. W szóstej minucie doliczonego czasie gry ‘Słone’ dobił Michael Kostka i ustalił wynik spotkania na 1:4

Trener Mariusz Lewandowski w trakcie konferencji pomeczowej mówił, że taki wynik to zimny prysznic, który zmobilizuje drużynę do poprawy.

– Na pewno nam zabrakło to agresywności i wypełniania boiskowych obowiązków. Miedź Legnica zasłużenie wygrała w tym spotkaniu. My tak naprawdę budujemy zespół od podstaw, bo to dopiero drugi mecz ligowy, a w zespole jest dużo zmian i rzeczy do poprawy. Jedno jest pewne, nie da się wygrywać meczy bez charakteru, ambicji, pewnych założeń i konsekwencji.

W następnej kolejce Bruk-Bet Termalica Nieciecza w wyjazdowym meczu zmierzy się z Chrobrym Głogów. Początek spotkania w sobotę 5 sierpnia o godzinie 20.00.

Bruk-Bet Termalica – Miedź Legnica 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Antonik 8, 0:2 Michalik 32, 1:2 Poznar 52, 1:3 Damian Michalik 57, 1:4 Kostka 90+6.

Żółte kartki:  Wolski (39 min), Putiwcew (48), Radwański (63), Ambrosiewicz (65), Poznar (66) – Hartherz (48), Lehaire (72).

Sędziował: Tomasz Wajda.

Bruk-Bet Termalica: Eric Topór – Arkadiusz Kasperkiewicz (46 Jakub Nowakowski), 77 Artem Putiwcew, 18 Bartosz Farbiszewski – 6 Maciej Wolski, 17 Taras Zaviskyii,  10 Adam Radwański,  21 Damian Hilbrycht, 28 Maciej Ambrosiewicz, 13 Bruno Wacławek (46 Tomas Poznar) – 7 Morgan Fassbender (70 Jakub Branecki).

Rezerwowi: 1 Tomasz Loska – 4 Daniel Cieśla, 9 Jakub Branecki, 14 Artem Poliarus, 19 Erwin Bahonko, 26 Wojciech Jakubik, 50 Florin Purece, 55 Rajko Rep, 88 Tomas Poznar, 90 Jakub Nowakowski.

Trener:  Mariusz Lewandowski.

Miedź Legnica: Jakub Mądrzyk – Jurich Carolina, Nemanja Mijusković, Ruben Hoogenhout, Florian Hartherz – Damian Michalik (85 Andrzej Niewulis), Damian Tront, Mehdi Lehaire (76 Michael Kostka), 98 Kamil Antonik (76 Patryk Pierzak) –  14 Kamil Drygas (76 Daniel Stanclik) , Emmanuel Agbor (58 Krzysztof Drzazga).

Rezerwowi: Mateusz Abramowicz – Andrzej Niewulis, Patryk Pierzak, Daniel Stanclik, Krzysztof Drzazga, Michael Kostka, Bartosz Guzdek, Szymon Zalewski, Marcel Mansfeld.