Wypuścili zwycięstwo z rąk na inaugurację

360135531 761700425957619 4403178633062127563 n

W meczu 1. kolejki sezonu 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy ekipa PGE FKS Stal Mielec podzieliła się punktami z Cracovią (2:2).

Drużyna Stali przeszła latem prawdziwą rewolucję kadrową. Większość składu z poprzedniego sezonu to już historia. Do zespołu dołączyło aż 22 zawodników i siłą rzeczy drużyna potrzebuje jeszcze zgrania w meczach o stawkę.

Jednak pierwsza połowa meczu lepiej dla mielczan nie mogła się ułożyć. Podopieczni trenera Kamila Kieresia wyszli na prowadzenie w 24. minucie po szybkiej kontrze, w której debiutujący w lidze Ilja Szkurin wykorzystał długie podanie Macieja Domańskiego. W 36. minucie było już 2:0. Udział przy bramce znów miał duet Domański-Szkurin. Ten pierwszy wykorzystał podanie tego drugiego i uderzeniem z lewej nogi nie dał szans zaskoczonemu bramkarzowi gości.

Dwubramkowa przewaga jest wciąż niebezpiecznym wynikiem dla prowadzących, o czym ekipa z Podkarpacia przekonała się po zmianie stron na własnym przykładzie. W 54. minucie zawodnik Cracovii Paweł Jaroszyński strzałem z dystansu zdobył kontaktowego gola, a ku rozpaczy mieleckich kibiców do wyrównania doprowadził 7 minut później Michał Rakoczy trafieniem w samo okienko z 16 metrów.

W końcówce jedni i drudzy mogli jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść, lecz krakowianie po rykoszecie trafili w słupek, a w doliczonym czasie gry gości próbował zaskoczyć Kai Meriluoto. Jego strzał został jednak sparowany nad poprzeczkę przez golkipera „Pasów”.

W kolejnym spotkaniu ligowym drużyna z Mielca zagra znów u siebie, tym razem z Piastem Gliwice. Pierwszy gwizdek 30 lipca o 15:00.

PGE FKS Stal Mielec – Cracovia 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Ilja Szkurin 24′, 2:0 Maciej Domański 36′, 2:1 Paweł Jaroszyński 54′, 2:2 Michał Rakoczy 61′.

Żółte kartki: Karol Knap, Michał Trąbka, Marco Ehmann, Takuto Oshima.

Sędziował: Bartosz Frankowski.