‘Słonie’ nowy sezon rozpoczęły od ligowego remisu

362625094 790718362770939 6658484595553593041 n

Termalica Bruk-Bet Nieciecza rozpoczęła nowy sezon od wyjazdowego remisu z Arką Gdynią. W pierwszej kolejce Fortuna 1 ligi rywalizowały ze sobą dwie drużyny aspirujące do gry w Ekstraklasie.

Spotkanie dla Niecieczan rozpoczęło się fatalnie, ponieważ już w 26 sekundzie spotkania stracili bramkę na 1:0, gdy błąd defensywy „Słoni” wykorzystał Kacper Skóra. Jednak podopieczni Mariusza Lewandowskiego szybko się po tym otrząsnęli i już w 10. minucie na tablicy wyników widniał remis 1:1, po bramce zdobytej strzałem zza pola karnego przez Macieja Ambrosiewicza.

Po pół godziny gry  ‘Słonie’ wyszły na prowadzenie dzięki bramce Bruno Wacławka, ale pierwszą połowę kończyli grając w dziesięciu, bo czerwoną kartkę w doliczonym czasie ujrzał Wiktor Biedrzycki.

W drugiej odsłonie meczu przeważała Arka Gdynia, jednak przez długi czas nie potrafiła tego przypieczętować bramką. Udało się im to dopiero 80. minucie za sprawą strzału Olafa Kobackiego. W 91. minucie spotkania zawodnicy Bruk-Betu stanęli przed ogromną szansą na zdobycie trzeciej bramki, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Adam Radwański i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Piłkarze Termalici Bruk-Bet Nieciecza o kolejne ligowe punkty powalczą 29 lipca, wtedy na własnym stadionie podejmą drużynę Miedzi Legnica.

Arka Gdynia – Bruk-Bet Termalica 2:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Kacper Skóra 1′, 1:1 Maciej Ambrosiewicz 9′, 1:2 Bruno Wacławek 33′, 2:2 Olaf Kobacki 80′ .

Żółte kartki: Maciej Ambrosiewicz, Maciej Wolski, Damian Hilbrycht, Arkadiusz Kasperkiewicz, Eric Topór  –  Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Olaf Kobacki, Jakub Wilczyński.

Czerwona kartka: Wiktor Biedrzycki 45+3′.

Sędziował: Krzysztof Jakubik.

Arka Gdynia: Martin Chudy – Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Lipkowski, Marcel Predenkiewicz, Dawid Gojny, Michał Bednarski (Michał Borecki 62′), Sebastian Milewski, Kacper Skóra (Jakub Wilczyński 77′), Olaf Kobacki, Karol Czubak.

Rezerwowi: Paweł Lenarcik, Oleksandr Azacki, Martin Dobrotka, Jerzy Tomal, Wojciech Zieliński, Wiktor Sawicki, Marcel Szymański.

Trener: Wojciech Łobodziński.

Bruk-Bet Termalica: Eric Topór – Arkadiusz Kasperkiewicz, Wiktor Biedrzycki, Artem Putivtsev, Maciej Wolski, Adam Radwański, Bruno Wacławek (Bartosz Farbiszewski 70′), Damian Hilbrycht (Jakub Nowakowski 84′), Maciej Ambrosiewicz, Taras Zaviiskyi, Morgan Fassbender (Tomas Poznar 63′).

Rezerwowi: Tomasz Loska – Jakub Branecki, Artem Poliarus, Wojciech Jakibuk, Florin Purece, Rajko Rep.