Cuda za wstawiennictwem św. Szymona. 'Sami lekarze mówią – nie wiemy jakim cudem się to stało’

20230325 162253 scaled 1

W Lipnicy Murowanej skąd pochodził św. Szymon rozpoczął się tygodniowy odpust pod hasłem 'Święty Szymonie – natchniony głosicielu słowa Bożego’. Liturgiczne wspomnienie przypada 18 lipca.

Święty Szymon w czasie epidemii dżumy w Krakowie szedł do zarażonych i niósł im pomoc. Sam został zarażony, a po jego śmierci wiele osób doznawało łask za jego wstawiennictwem.

Także dzisiaj ludzie doświadczają cudów, które są udokumentowane – potwierdza proboszcz ks. Mariusz Jachymczak.

– O tym świadczą składane wota i podziękowania. Sami lekarze mówią 'nie wiemy jakim cudem się to stało’, że taka czy inna choroba się cofnęła czy chory odzyskał zdrowie. Ostatnie to jest uzdrowienie młodej dziewczyny z choroby nowotworowej. Są podziękowania z Polski, Europy, ze świata.

Św. Szymon został kanonizowany w Rzymie 3 czerwca 2007 r. przez papieża Benedykta XVI.

Relikwie św. Szymona trafiły do jego rodzinnej parafii w Lipnicy Murowanej 8 lipca 2007r. W relikwiarzu znalazło się pierwsze lewe żebro świętego. Relikwiarz jest przechowywany w kościele św. Szymona, zbudowanym w miejscu, gdzie stał jego dom.

W tygodniu Msze św. w sanktuarium św. Szymona są sprawowane o godz. 6.30, 17 i 19. Natomiast o 21 na rynku będzie Apel Szymonowy.

Główna uroczystość odpustowa odbędzie się w niedzielę, 23 lipca. Sumie o 11.00 będzie przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz.

Święty od zarazy. W Lipnicy Murowanej rozpoczyna się odpust ku czci św. Szymona

Ks. Zbigniew Kras idzie na piechotę z Warszawy do Lipnicy Murowanej

Exit mobile version