W Sądeckim Parku Etnograficznym w Nowym Sączu będzie można uczestniczyć w Odpuście na Piotra i Pawła.
Uroczystości rozpoczną się w niedzielę (2.07) o 14.00 Mszą Świętą w kościele pw. Piotra i Pawła z Łososiny Dolnej. Będzie też procesja wokół kościoła.
Już od 12.00 w parku etnograficznym będzie kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej oraz prezentacja tradycyjnej kuchni lachowskiej.
Wstęp dla uczestników uroczystości odpustowych bezpłatny, dla zwiedzających w tym dniu obowiązuje bilet wstępu.







![Nowy wiadukt nad Węgierską gotowy. Jedni się cieszą, inni obawiają dużej liczby pociągów i ciężarówek [ZDJĘCIA, WIDEO] 8 wegierska 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wegierska-4-350x250.jpg)


!["To perła w naszym regionie". 50-lecie Małopolskiego Centrum Kultury Sokół [ZDJĘCIA] 11 sokol](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/sokol-120x86.jpg)



