Trzecia co do wielkości służba mundurowa w Polsce zaprasza w swoje szeregi. Kariera w Służbie Więziennej stoi otworem przed każdym kto ma czystą kartotekę. Pracować w więzieniu można nie tylko jako strażnik, ale także jako wychowawca, psycholog, terapeuta, lekarz czy nawet finansista.
Dyrektor ZK w Dębicy ppłk. Krzysztof Maźnicki mówi, że to praca, która daje poczucie spełnienia.
– To praca stabilna w doborowym towarzystwie. Służba więzienna wśród służb mundurowych jest najbardziej wykształconą formacją. Osoby z szeroką paletą umiejętności znajdą tutaj pracę. Potrzebujemy osób z umiejętnościami finansowymi, ewidencyjnymi, wychowawczymi, po resocjalizacji, psychologii, terapii uzależnień. To bardzo atrakcyjna praca, ponieważ to praca z człowiekiem, która daje bardzo dużo satysfakcji. Ta praca daje poczucie spełnienia, bo kontakt z drugim człowiekiem zawsze to daje.
Każdy zainteresowany pracą w Zakładzie Karnym w Dębicy, Tarnowie czy nawet Nowym Sączu może bezpośrednio zadzwonić do działu kadr danych więzień i dowiedzieć się więcej informacji. O rekrutacji do tej formacji można także przeczytać na stronie służby więziennej (KLIKNIJ TUTAJ)
W samym Zakładzie Karnym w Dębicy na przestrzeni najbliższego roku pojawi się ponad 30 nowych miejsc pracy w Związku z budową nowego pawilonu tamtejszego więzienia.
– Zapraszam wszystkich chętnych do pracy w Służbie Więziennej, także tutaj do ZK w Dębicy gdzie będzie ponad 30 dodatkowych etatów. Zachęcam wszystkich, którzy chcą związać swój los ze służbą więzienna, powiem kolokwialnie, że na start 4,5 tys złotych na rękę. W każdej chwili można się z nami związać
– mówi Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński.
Strażnikom więziennym poza podstawową pensją przysługują dodatki za stopień, staż pracy, trzynasta pensja, czy tzw. ‘mundurówka’ oraz różne zapomogi czy zasiłki np. na zakwaterowanie. Możliwe jest także przejście na wcześniejszą emeryturę po 25. latach służby.
Więzienie w Dębicy będzie większe. Wkrótce ruszy rozbudowa za 40 mln złotych