Ogromne emocje w ‘Azotowych Derbach’! O końcowym wyniku zadecydowały karne

20230415CSMS0016 scaled 1

Szczypiorniści Grupa Azoty Unii Tarnów ponownie musieli uznać wyższość Azotów Puławy w ‘Azotowych Derbach’ PGNiG Superligi. Co prawda w regulaminowym czasie gry padł remis 34:34 (14:15), ale konkurs rzutów karnych należał już do przyjezdnych.

Spotkanie nie najlepiej rozpoczęło się dla tarnowian, ponieważ stracili trzy bramki z rzędu (0:3). Na szczęście nie podłamało to podopiecznych trenera Tomasza Strząbały i szybko doprowadzili do remisu 3:3.

W kolejnych minutach gra była niezwykle wyrównana. Obie drużyny naprzemiennie zdobywały bramki i nie były w stanie wyjść na prowadzenie większe niż jeden gol. W końcówce pierwszej połowy lepiej zagrali goście z Puław, którzy od wyniku 12:12 zdobyli dwie bramki z rzędu. ‘Jaskółkom’ udało się odrobić do rywali jedną bramkę i na przerwę schodzili z wynikiem 14:15.

Druga część meczu tym razem lepiej wyszła gospodarzom, którzy zdobyli cztery kolejne bramki i wypracowali sobie dość pewną przewagę (18:15). Zawodnicy z Puław co prawda próbowali zmniejszyć straty, ale tarnowianie starali się kontrolować przebieg meczu.

Niestety, gościom w końcówce udało się doprowadzić do remisu i ostatnie minuty były niezwykle emocjonujące. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 34:34 i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W nich lepsi po raz kolejny okazali się zawodnicy Azotów Puław, zwyciężając 5:4, i to oni mogli dopisać sobie dwa duże punkty meczowe. Jedno ‘oczko’ pozostało w Tarnowie.

Po 23 meczach PGNiG Superligi szczypiorniści Grupa Azoty Unii Tarnów mają na swoim koncie 34 punkty i zajmują 7. miejsce. Następny mecz zagrają na wyjeździe z ARGED KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Azoty Puławy 34:34 (14:15) k. 4:5

Unia: Małecki, Bartosik – Zahirovic, Sanek 3, Smolikau 3, Kowalik, Matsuura 4, Podsiadło 5, Mrozowicz, Minotskyi 5, Bushkou 1, Sikora, Wajda, Słupski 4, Kasahara 1, Yoshida 4.

Azoty: Zambrzycki, Koshovy, Borucki – Kowalczyk, Zickovic 2, Valles 7, Antolak, Adamski 2, Przybylski 2, Fedeńczak, Konieczny, Marciniak, Jarosiewicz 3, Górski, Burzak 8, Janikowski 6.