‘Słonie’ się nie zatrzymują! Kolejna wygrana w meczu na szczycie

Zdjecie WhatsApp 2023 04 12 o 18.31.57

Piłkarze Bruk-Bet Termaliki górą w meczu na szczycie. Słonie wczoraj w zaległym spotkaniu pokonali u siebie Puszczę Niepołomice 2:1 i przedłużyli świetną serię do 13 meczów bez porażki.

Wynik już w 40 sekundzie meczu otworzył Andrzej Trubeha, który po błędzie Romana Jakuby znalazł się ‘oko w oko’ z bramkarzem gości Kewinem Komarem i nie zmarnował doskonałej okazji. Niecieczanie podwyższyli prowadzenie w 20. min. Wówczas po dograniu Tarasa Zaviyskiego piłkę do siatki uderzeniem zza pola karnego skierował Andriy Dombrovskiy.

Druga połowa lepiej zaczęła się dla gości z Niepołomic, którzy już w 48 min za sprawą Roka Kidricia zdobyli gola kontaktowego. Goście z Niepołomic kończyli jednak mecz w 10, ponieważ w 60 min drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Hajda.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i ‘Słonie’ mogły dopisać sobie kolejne trzy punkty meczowe.

Po spotkaniu trener Termaliki Radoslav Latal nie krył zadowolenia z pokonania klasowego rywala.

– Bardzo się cieszymy z tego wyniku. W pierwszej połowie myślę, że nie zagraliśmy źle, głównie w defensywie. Trochę przed meczem zmieniliśmy ustawienie i wyszliśmy 3-5-2 – z trzema środkowymi obrońcami i dwójką napastników i czekaliśmy na kontry, dwie nam wyszły. Mogę powiedzieć, że dobrze pracowaliśmy. Wiedzieliśmy, że Puszcza ma groźne stałe fragmenty, rzuty rożne i uczulaliśmy piłkarzy na to. W drugiej połowie najważniejsza była szybko stracona bramka, co nie było dobre i później baliśmy się o wynik. Ale po tej czerwonej kartce było lepiej i spokojnie dograliśmy mecz.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza po 26 meczach ma 47 punktów i awansowała na pozycję wicelidera Fortuna 1 Ligi.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Trubeha 1, 2:0 Dombrovskiy 20, 2:1 Kidric 48.

Żółte kartki: Ambrosiewicz, Hilbrycht, Biedrzycki, Loska, Tekijaški, Śpiewak – Hajda, Jakuba, Koj, Kramarz.

Czerwona kartka: Hajda (60. min, za drugą żółtą).

Bruk-Bet: Loska – Tekijaski, Biedrzycki, Putiwcew, Hilbrycht (63 Fornalczyk) – Zawijskyi, Dombrowskyi (87 Farbiszewski), Ambrosiewicz, Trubeha (87 Śpiewak), Karasek (78 Błachewicz) – Poznar (63 Hubinek).

Puszcza: Komar – Pięczek (88 Gruszecki), Wojcinowicz, Jakuba Koj – Thiakane (46 Tomalski), Hajda, 14 Serafin, Zapolnik (46 Kramarz), Boguski (46 Klisiewicz) – Kidric (64 Stec).

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).