Chociaż w świąteczny weekend turyści mogli korzystać z wyciągu na Jaworzynę Krynicką, to teraz stacja została zamknięta. Powodem jest kontynuacja wiosennego przeglądu. Kolejką nie wyjedziecie też na Górę Parkową w Krynicy.
Jak mówi Tomasz Pasieka, dyrektor ds. komercyjnych Jaworzyny Krynickiej, przerwa techniczna jest konieczna po to, aby w sezonie można było bezpiecznie jeździć.
– To są przeglądy cykliczne. Mamy taki przegląd po sezonie zimowym i letnim. Sprawdzimy wszystkie elementy kolejki zarówno dotyczące elektroniki, jak i mechanicznych części. Wszystko po to, aby w sezonie letnim mogła ona jeździć bez przerw. Te przeglądy trwają przez około trzy tygodnie.
Przerwa techniczna potrwa do piątku 28 kwietnia włącznie. Na Jaworzynę Krynicką można w tym czasie jedynie wejść szlakami.
Dodajmy, że przegląd techniczny kolejki ruszył też na Górze Parkowej. Prace zakończyły się za to na Palenicy, która na nowo ruszyła jeszcze przed świętami.




![Straż Gminna w Podegrodziu już w przyszłym roku? Samorząd dostał pieniądze na zatrudnienie pracownika i sprzęt [WIDEO] 5 Malgorzata Gromala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Malgorzata-Gromala-350x250.jpg)


![Zima nie przeszkadza w budowie zaplecza dla sportowców [ZDJĘCIA] 8 swidnik swietlica 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/swidnik_swietlica-4-350x250.jpg)





