Porażka tarnowskich 'Żyraf’ na zakończenie debiutanckiego sezonu w Tauron Lidze

336911296 924233835289126 8065634807136627538 n

Siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów wracają z Wrocławia bez punktów. W ostatnim meczu rundy zasadniczej Tauron Ligi, przetrzebione kontuzjami zawodniczki Żyraf przegrały w trzech setach z #Volleyem Wrocław 0:3.

Już przed meczem było wiadome, że tarnowianki do Wrocławia pojadą w mocno okrojonej kadrze. Ze względu na kontuzje lub infekcje nie mogły zagrać: Klaudia Świstek, Wiktoria Kowalska, Marta Łyczakowska i Angela Mroczek. Jednak początek spotkania był dość wyrównany. Niestety od wyniku 9:9 w pierwszym secie zacięła się gra 'Żyraf’, co skrzętnie wykorzystały gospodynie. Dość powiedzieć, że w tej partii tarnowianki zdobyły jeszcze tylko pięć 'oczek’ i przegrały 14:25.

W drugim secie gospodynie z Wrocławia wyrobiły sobie 2-3-punktową przewagę, która utrzymywała się przez dłuższą chwilę. Końcówka to niestety znów słabsza gra beniaminka Tauron Ligi, zakończona identyczną porażką, jak w pierwszym secie (14:25).

Ostatnia, jak się później okazało, partia spotkania ponownie rozpoczęła się od mocnego uderzenia zespołu z Wrocławia, na który tarnowianki nie potrafiły odpowiedzieć, ostatecznie przegrywając 16:25.

Porażka z #Volleyem Wrocław spowodowała, że był to ostatni mecz tarnowskich 'Żyraf’ w pierwszym sezonie w Tauron Lidze, ponieważ ani nie udało im się awansować do play off’ów, ani nie zagrają meczów o 9 miejsce.

Finalnie siatkarki z Tarnowa w 20 spotkaniach Tauron Ligi zdobyły 12 punktów i ostatecznie zajęły jedenaste miejsce w tabeli. Dwunasta była Legionovia, która jednak w połowie rozgrywek wycofała się z rozgrywek.

Łącznie tarnowianki punktowały w siedmiu meczach: jedna wygrana w stosunku 3:0 (z UNI Opole u siebie), trzy zwycięstwa 3:2 (z Energą MKS Kalisz, Moya Radomką Lotnisko Radom i OnlyBio Pałacem Bydgoszcz), a także trzy porażki 2:3 (z Grotem Budowlanymi Łódź, Moya Radomką Lotnisko Radom u siebie i ŁKS-em Commercecon Łódź).

Trzeba zaznaczyć, że siatkarki z Tarnowa kończą ligę dziewięcioma porażkami z rzędu. Ostatnie zwycięstwo zanotowali 23 stycznia (3:2 z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz).

Jak informuje klub, teraz przyszedł czas na podsumowanie sezonu, odpoczynek i przebudowę drużyny.

#Volley Wrocław – Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów 3:0 (25:14, 25:14, 25:16)