Co za powrót ‘Słoni’! W końcówce odwrócili losy meczu

WhatsApp Image 2023 03 19 at 18.58.25

Bruk-Bet Termalica Nieciecza w 24 kolejce Fortuna 1 ligi zremisowała na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 2:2. ‘Banda Słonia’ do 80. min przegrywała 0:2, by w osiem minut doprowadzić do wyrównania!

Do przerwy, mimo kilku dobrych okazji z obu stron, pozostawał bezbramkowy remis. Po zmianie stron śmielej zaczęła atakować Bruk-Bet Termalika, za to rzeszowianie nastawili się na grę z kontry i  kilkukrotnie byli bliscy zaskoczenia ‘Słoni’, lecz brakowało im skuteczności.

W 58. min niecieczenie byli bardzo blisko zdobycia pierwszego gola w meczu, jednak strzał z przewrotki Andrzeja Trubehy o centymetry minął bramkę.

Kiedy wydawało się, że ‘Słonie’ są bliżej zdobycia gola, niespodziewanie zaatakowali gospodarze. W 71. min dośrodkowanie z lewego skrzydła Piotra Głowackiego trafiło do zupełnie niepilnowanego Dawida Olejarki, który z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Na domiar złego kilka minut później Nemanja Tekijaski zagrał ręką w swoim polu karnym i sędzia, po wideoweryfikacji, wskazał na ‘wapno’. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bartłomiej Poczobut i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Stali.

Podopieczni trenera Radoslava Latala jednak nie dali za wygraną i walczyli do samego końca, co przyniosło oczekiwany skutek. Najpierw w 80. min centra Artema Polarusa szczęśliwie trafiła do Marcela Błachewicza, który dał gola kontaktowego dla ‘Słoni’. Osiem minut później był już remis, a  wyrównującą bramkę strzelił Muris Mesanović.

W doliczonym czasie gry zawodnicy z Niecieczy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę – Błachewicz stanął ‘oko w oko’ z bramkarzem Stali Krzysztofem Bąkowskim, jednak nie udało mu się po raz drugi w spotkaniu wpakować piłki do siatki.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie i obie ekipy musiały zadowolić się remisem. Tym samym podopieczni Radoslava Latala kontynuują passę bez porażki na wiosnę. ‘Słonie’ obecnie zajmują 4 miejsce w Fortuna 1 lidze, ponieważ Wisła Kraków wygrała swoje spotkanie i przeskoczyła niecieczan w tabeli.

Następny ligowy mecz Bruk-Bet Termalica zagra już po przerwie reprezentacyjnej. W piątek 31 marca przed własną publicznością podejmie Ruch Chorzów.

Stal Rzeszów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Olejarka 71, 2:0 Poczobut 77 karny, 2:1 Błachewicz 80, 2:2 Mesanović 88.

Żółte kartki: Góra – Biedrzycki.

Stal: Bąkowski – Polowiec, Góra, Wrona, Głowacki – Michalik (80 Kłos), Wolski, Poczobut, Olejarka (80, Danielewicz), Prokić – Mustafaew (89 Sadłocha).

Bruk-Bet Termalika: Loska – Kadlec, Tekijaski, Biedrzycki, Radwański – Hilbrycht (71 Polarus), Hubinek, Dombrowskyi (85 Purece), Trubeha (64 Mesanović), Fornalczyk (64 Błachewicz) – Poznar (71 Śpiewak).

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).