Duży sukces futsalistek Iskry Tarnów. Zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski

332102030 1344596499447975 2986185143431995206 n

Z bardzo dobrej strony pokazały się piłkarki Iskry Tarnów podczas rozgrywanych w Poznaniu finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15. Podopieczne trenerów Jacka Ćwika i Michała Jarząba wracają ze stolicy Wielkopolski z brązowymi medalami!

Młode tarnowianki w rozgrywkach grupowych za rywalki miały UKS Tęcza Sportis Bydgoszcz, UKS SMS Łódź oraz Mundialito Grójec. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się z zawodniczkami łódzkiego SMS-u. Początkowo to łodzianki miały przewagę, którą potwierdziły zdobywając bramkę, ale Iskierki za sprawą Zuzanny Wróbel i Natalii Olchawskiej nie zamierzały się poddawać i szybko wyrównały straty, a następnie wyszły na prowadzenie. Tuż przed przerwą tarnowianki podwyższyły wynik dzięki celnemu uderzeniu Zuzanny Miązek. Po zmianie stron Iskra zdobyła jeszcze jedną bramkę, a jej autorką została Blanka Zając.

W drugim meczu grupy A, zawodniczki trenowane przez Jacka Ćwika i Michała Jarząba zmierzyły się z UKS Tęcza Sportis Bydgoszcz. W tym spotkaniu również pokazały swoją klasę i po dwóch golach Blanki Zając oraz trafieniu Aleksandry Dziurdy wygrały 3:1. Na zakończenie rywalizacji grupowej tarnowianki wygrały jeszcze 4:1 z drużyną Mundialito Grójec (po hat-tricku Katarzyny Sowy i golu Karoliny Najberek) i pewnie awansowały do fazy pucharowej.

Iskra jako zwycięzca grupy A w ćwierćfinale trafił na drugą drużynę grupy B, czyli Polonię Tychy. Mecz był niezwykle wyrównany, jednak dzięki bramkom Natalii Olchawskiej i Zuzanny Wróbel tarnowianki zwyciężyły 2:1 i mogły się cieszyć z awansu do fazy medalowej, czyli półfinału.

O awans do wielkiego finału zawodniczki z Tarnowa musiały się bić z reprezentantkami FSA Kraków. W pojedynku dwóch małopolskich ekip lepsze okazały się jednak krakowianki, pewnie wygrywając 3:0. Piłkarkom Iskry pozostała za to walka o brązowy medal.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się z zespołem, z którym mierzyły się na samym początku turnieju, czyli UKS Tęczą Sportis Bydgoszcz. Pierwsza połowa to była niemal całkowita dominacja Iskierek. Już w 4. min wynik otworzyła Natalia Olchawska zdobywając gola z dystansu. Chwilę później prowadzenie tarnowianek po indywidualnej akcji podwyższyła Zuzanna Wróbel. W 7. min było już 3:0 dla Iskry i ponownie na listę strzelców wpisała się Olchawska. Z kolei tuż przed przerwą czwartą bramkę dla piłkarek z Tarnowa zdobyła Natalia Gala. Niestety po zmianie stron do głosu doszły zawodniczki z Bydgoszczy, które dość szybko zdobyły aż trzy gole. Końcówka zapowiadała się bardzo emocjonująco. W niej jednak tarnowianki nie dały sobie strzelić kolejnego gola i to one mogły się cieszyć z faktu, że zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski!

Iskra: Milena Gołąb – Natalia Olchawska 5, Katarzyna Sowa 3, Zuzanna Wróbel 3, Blanka Zając 3, Aleksandra Dziurda 1, Natalia Gala 1, Karolina Najberek 1, Julia Damian, Joanna Horodyska, Julia Madura, Magdalena Pabian, Nikola Sołtys, Magdalena Sowa.