’Słonie’ na wiosnę kontynuują dobrą passę. Kolejny rywal pokonany

WhatsApp Image 2023 02 27 at 18.50.01

Piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza z kolejnym zwycięstwem na wiosnę. Podopieczni trenera Radoslava Latala przed własną publicznością pokonali ‘czerwoną latarnię’ Fortuna 1. Ligi – Skrę Częstochowa 1:0 (0:0).

Gospodarze przez niemal całą pierwszą połowę raz za razem atakowali na bramkę Skry, ale ich strzały były niecelne. Pierwsze minuty po zmianie stron to z kolei próby ostatniej drużyny pierwszej ligi. W 49. min, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, przed doskonałą szansą na otwarcie wyniku stanął Filip Kozłowski, ale jego uderzenie obronił golkiper 'Słoni’ Tomasz Loska.

Jedyna bramka w spotkaniu padała w 75 minucie. Po dynamicznym rajdzie lewą stroną Mariusz Fornalczyk ładnie w polu karnym znalazł Andrzeja Trubehę, który z bliskiej odległości trafił do pustej siatki. Był to pierwszy gol tego zawodnika w drużynie ‘Słoni’.

Pod koniec meczu Bruk-Bet Termalica miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Najlepsza nadeszła w 86. min, kiedy to Tomas Poznar stanął 'oko w oko’ z Jakubem Bursztynem, ale tym razem górą był bramkarz zespołu z Częstochowy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i 'Słonie’ mogły dopisać sobie drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Po spotkaniu trener Radoslav Latal był zadowolony z wywalczenia kompletu punktów, jednak podkreślał, że wynik mógł być wyższy.

– Wiedzieliśmy, że dzisiaj nas czeka trudne spotkanie. Pewnie każdy myślał, że skoro przyjeżdża do nas ostatnia drużyna, to będzie dla nas łatwe, ale jak się okazało na boisku, tak nie było. Po strzeleniu bramki graliśmy dobrze w tyłach, chociaż dopuściliśmy do jednej sytuacji, gdzie przeciwnik mógł nam strzelić gola. Trzeba też przyznać, że w tym meczu brakowało nam finalizacji. Często podchodziliśmy pod pole karne, ale albo dośrodkowania były niecelne, albo strzały były niecelne i brakowało nam tej bramki. Myślę, że ta drużyna dzisiaj zrobiła wszystko, byśmy wygrali, bo dla nas to są trzy ważne punkty.

Bruk-Bet Termalika Nieciecza ma na swoim koncie 36 punktów i awansowała na 3. miejsce w tabeli. Do drugiego Ruchu Chorzów niecieczenie tracą 5 ‘oczek’.

Następny mecz ‘Słonie’ rozegrają w sobotę 4 marca, gdzie na wyjeździe podejmą Chrobrego Głogów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Skra Częstochowa 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Trubeha 75.

Żółte kartki: Putiwcew, Radwański, Trubeha – Kozłowski, Machała, Czajka.

Bruk-Bet Termalica: Loska – Kadlec, Tekijaski, Putiwcew, Radwański – Karasek (87 Hilbrycht), Dombrovskyi, Ambrosiewicz, Trubeha (79 Mesanović), Polarus (58 Fornalczyk) – Śpiewak (46 Poznar).

Skra: Bursztyn – Winciersz (83 Gołębiowski), Machała (83 Gojko), Mesjasz, Czajka, Lukoszek – Pyrdoł (72 Jaroch), Baranowicz, Babiarz (72 Sajdak), Nocoń – Kozłowski (76 Sangowski).

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).